Nintendo wordt liever niet herinnerd aan de Wii U-periode, het duistere dipje tussen de succesvolle Wii en nog succesvollere Switch. Toch was er ook één lichtpuntje te vinden op die geflopte Wii U: de geboorte van Nintendo’s jongste (of moeten we juist zeggen ‘meest verse’) grote IP: Splatoon mag vandaag tien kaarsjes uitblazen. Booyah!
Laat het maar aan Nintendo over om ‘een Nintendootje’ te doen. The Big N had nog geen shooter in hun aanbod zitten, dus waar komt Nintendo op de E3 van 2014 mee aanzetten? Een game die je met recht de ‘anti-shooter’ kon noemen. Want Splatoon deed zo’n beetje alles wat je niet van een shooter in de jaren ’10 kon verwachten. Zeg maar dag tegen de grauwe militaire setting of het aan elkaar rijgen van kills, en hallo tegen een kleurrijke kliederboel met… lopende sushi’s? Ja, wie uit tweede hand hoorde wat Nintendo nu weer had bekokstoofd, die vroeg zich misschien af of er toevallig ook een ‘ander paddenstoeltje’ tussen de 1-UP Mushrooms terecht was gekomen op de ontwerpafdeling van Nintendo. Maar wie zelf onderstaande trailer zag, snapte gelijk wat ze in Kyoto voor ogen hadden. De fun-factor droop er letterlijk en figuurlijk van af:
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
28 mei 25 om 14:45
#17198
8449 XP | 1572 comments
Echt zo'n toffe serie is dit geworden. Ik weet nog dat ik toendertijd nog bij First Look de demo van Splatoon 1 had gespeeld. Ik was meteen hooked! (Sorry Pearl en Marina...
)
Ik hoop eerlijk gezegd dat ze even de tijd nemen met Splatoon 4, want Splatoon 3 was een beetje te grindy en ben ik er vooralsnog een beetje op uitgekeken. Maar ik zal zeker van de partij zijn als hij eenmaal komt!
28 mei 25 om 15:09
#17200
6780 XP | 1288 comments
Kort verwoord, maar wij delen dezelfde mening, haha
28 mei 25 om 15:08
#17199
6780 XP | 1288 comments
Sploon.
Erg cool dat het alweer 10 jaar geleden is. Ik heb me met elk deel erg vermaakt. Mijn meest verse herinnering van de serie.. Hm, rond Splatoon 2 begon te leren hoe je het Roller type moest gebruiken. (Je moet er juist niet mee rollen, maar gwoon lekker slaan.) En ik ging gelijk voor me meest moeilijke versie: de Dynamo Roller, en ik werd er goed in. Ik vond het een erg fijn wapen, ondanks dat het juist zo traag was. Vooral de Gold Dynamo die in elk spel een Splat bomb als sub had. Maar ook de verticale flick waarmee ik tegenstanders zo goed als wat neer hamerde (zelfs in de lucht!) De Gold Dynamo is mijn main wapen, en hoewel het in Splatoon 3 een andere Special kreeg, ben ik daar ook tevreden mee. In 2019 had ik een mooi clipje opgeslagen en op Twitter gezet, waarin ik een killstreak van 6 mensen had in 24 seconden.
https://x.com/AlfonsIJsbeer/status/1092514395958071297
Splatoon 4 kijk ik enigszins wel naar uit, alleen omdat Splatoon 3 vorig jaar afgelopen is met updates en weet ik wel niet wat, wil ik liever dat ze er de tijd voor nemen. Geef mij maar eerst een nieuwe Animal Crossing van hetzelfde developer team. Betreft wanneer het komt: Ja, het gaat waarschijnlijk in het thema ''het verleden'' passen, dus ik ben benieuwd of we dan ook Maps zullen zien in een historisch jasje? Ik ben erg benieuwd met hoe de muis functie zal werken op de Switch 2. Lijkt me best logisch zoals in Metroid Prime 4, wat heerlijk speelde op het event, dus ik sta op dat vlak er positief in. Van mij mogen ze wel de Catalog/Battle Pass weghalen die in 3 zat. Ik merkte dat het continu een zwaardere taak was, en mij uiteindelijk weinig zin gaf om verder te spelen. Ik was daarom ook erg blij dat het beëindigd was vorig jaar, waardoor ik andere games kon spelen. Ook de updates waren in 3 steeds minder, wel elk nieuw seizoen, maar in mindere hoeveelheid. Terwijl Splatoon 1 en 2 elke maand wel een lading nieuwe wapens en kleding gaf.
Maar deel 3 had ook goede dingen, zoals Salmon Run die nu altijd gespeeld kon worden, en de lobby waardoor je niet verveeld vooruit op het scherm hoefde te kijken als je een match ging spelen. En de muziek was ook erg cool.
Ik heb nog wel liefde voor de serie, maar ik hou sowieso van Shooters, dus ik kijk gerust naar wat de toekomst bied voor de serie!
28 mei 25 om 19:29
#17203
5693 XP | 647 comments
Tien jaar al! Dat is ook voorbij gevlogen, sinds Splatoon toen nieuw werd aangekondigd en vooral overkwam als vaag en vreemd, máár origineel. De eerste Splatoon heb ik behoorlijk veel gespeeld. Splatoon 2 aanvankelijk nog meer, totdat ik steeds vaker automatisch verloor wegens slechte online teamgenoten. Splatoon 3 kon mij (nog) niet echt bekoren. Nog meer van hetzelfde en iedere keer verliezen terwijl je daar zelf niks aan kunt doen, is op den duur niet meer zo leuk of 'fresh'.
Als er een vierde Splatoon komt: graag, maar hopelijk met wat meer vernieuwing. Ik zou het erg fijn vinden als ze iets vinden tegen spelers die besluiten niets te gaan doen, maar wat lopen aan te klooien of gewoon helemaal niet opdagen bij een gevecht. Ondanks dat draag ik Splatoon nog steeds wel een warm hart toe.
Als er een Splatoon 4 verschijnt op de Nintendo Switch 2, wat te verwachten is, dan haal ik die waarschijnlijk ook wel. Ik hou normaal niet zo van shooters, maar Splatoon is een welkome uitzondering!
29 mei 25 om 22:21
#17215
9105 XP | 1762 comments
10 jaar al!!?!?! Damn!!
Ik heb in die 10 jaar nog nooit een Splatoon game gespeeld. Ik vind Inklings gewoon stom of zo, weet niet. Heel die franchise spreekt me niet aan xD
29 mei 25 om 23:30
#17219
6877 XP | 874 comments
Dat mag natuurlijk ook
Toch denk ik niet dat je een fan van Splatoon hoeft te zijn om tot de conclusie te komen dat het objectief een goede aanvulling op de line-up van Nintendo is geweest.