Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition – Nintendo Switch 2 Edition, of zoals ik hem liever noem: “XCX, een hele mond vol-editie“. Omdat dataminers al een 60 fps-modus hadden gevonden in de originele Switch-release, was het geen grote verrassing dat Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition een Switch 2 Edition kreeg. Wat wel verrassend was, is dat Nintendo de game afgelopen donderdag zonder enige waarschuwing in de eShop dropte. Eigenlijk komt deze upgrade een beetje als mosterd na de maaltijd voor de échte Xenoblade-fans, aangezien zij al een jaar de tijd hebben gehad om XCX:DE uit te spelen zonder de Switch 2-verbeteringen. Zelf was ik echter nog niet toegekomen aan de Definitive Edition, dus ik had afgelopen weekend een perfect excuus om weer in een Skell te kruipen en na tien jaar terug te keren naar planeet Mira. Is deze upgrade de moeite waard?
Dit is inmiddels alweer de derde review van Xenoblade Chronicles X die op N1-UP verschijnt, dus ik ga niet in op de inhoud van het spel. De basis van Xenoblade Chronicles X staat namelijk nog altijd als een huis. De open wereld van planeet Mira is nog altijd een van de best ontworpen open werelden in de videogame-geschiedenis, de Nopon Tatsu is nog altijd irritant op een manier waar je uiteindelijk toch van gaat houden, de Ma-non zijn nog altijd verzot op pizza en verhaaltechnisch haalt XCX het nog altijd niet bij zijn genummerde broertjes. Ben jij nieuw in de wereld van Xenoblade Chronicles X? Check dan vooral even de review die onze Dreon schreef over de Definitive Edition in 2025, of de review die Daan in 2015 schreef over de originele release op de Wii U. Deze review gaat vooral over de nieuwe toevoegingen van de Nintendo Switch 2 Edition.
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
24 feb 26 om 09:54
#20133
1802 XP | 327 comments
Is deze game te doen als instapper? Heb nog nooit een deel hiervan gespeeld.
24 feb 26 om 10:27
#20134
4379 XP | 820 comments
Yes, dit is juist een goede om mee te beginnen. Wel goed om te weten dat dit een totaal ander soort game is dan deel 1, 2, 3. Als je meer fan bent van een sterk verhaal met personages dan is dit geen goede game. Houdt je van een grote open wereld waar je kan doen en laten wat je wilt, dan is deze game fantastisch!
24 feb 26 om 12:31
#20137
1802 XP | 327 comments
Dat klinkt wel goed.
24 feb 26 om 10:51
#20135
6748 XP | 861 comments
Jazeker, deze game verwacht helemaal niets van jou aan voorkennis uit andere delen. Wel heb je misschien een iets grotere instapdrempel om aan het typische Xenoblade-gevechtssysteem te wennen, maar dat introduceert de game verder ook op een goede manier.
We hebben hier trouwens ook een mooie N1-UP special over geschreven: https://n1up.nl/special/welke-xenoblade-games-zijn-te-spelen-op-de-nintendo-switch
Oh, en let even op of je de reguliere versie of de Switch 2 Edition koopt... wat mij betreft is de Switch 2-upgrade niet per se de meerprijs waard.
24 feb 26 om 12:32
#20138
1802 XP | 327 comments
Special ook even gelezen, thanks. Ga het gewoon proberen en hopen dat de gameplay klikt.
24 feb 26 om 21:01
#20148
6195 XP | 1206 comments
Ik ben groot fan van de genummerde delen en uiteindelijk ook van X, klein beetje minder. Maar moet wel even zeggen dat er verbluffent veel informatie op je afkomt in het begin en ook veel namen en termen, waardoor het allemaal best overweldigent is. Ik heb kort getwijfelt of het wel voor mij was, maar toch doorgezet en dan staat er echt een dijk van een spel!
Dus als je het probeert en het niks vindt, moet je niet gelijk de genummerde delen uitsluiten.
24 feb 26 om 14:16
#20140
176 XP | 34 comments
Jammer dat dit nu pas is. goeie game btw, weinig met xenoblade te maken. veel vrijheid en exploren erg gaaf. Verhaal is in mijn ogen wel aanzienlijk minder (niet heel gek denk ik)
24 feb 26 om 21:03
#20149
6195 XP | 1206 comments
Na het zien van de trailers heeft het me ook absoluut niet overtuigt. 5,- is tegenwoordig niks. Maar ze hadden wel iets meer moeite mogen steken in deze upgrade.