Switch-versie van The Knightling geannuleerd

  • Nieuws

  • 27 jul 25 om 00:46

  • Rik

  • 0

Het spel The Knightling van de Nederlandse ontwikkelaar Twirlbound komt niet meer uit op Nintendo Switch. Dit liet het officiële X-account gisteravond weten in een statement.

The Knightling had volgende maand, op 28 augustus 2025, uit moeten komen. De versies voor andere platforms (pc, PlayStation 5 & Xbox Series X|S) zullen deze releasedatum wel halen. Twirlbound liet namelijk in hetzelfde bericht weten dat de ontwikkeling van The Knightling op deze platforms Gold is gegaan. Dit betekent dat de ontwikkeling volledig is afgerond. Het is onbekend waarom Twirlbound en uitgever Saber Interactive zo laat hebben besloten om de Switch-release te schrappen. Het statement spreekt alleen van ‘een moeilijke beslissing’ en ‘begrip voor de teleurstelling voor fans die uitkeken naar de Switch-release’. Mogelijk liep het bedrijf op het laatste moment toch aan tegen de technische limieten van de inmiddels bejaarde Nintendo Switch-hardware. Er werd niet gesproken over een (toekomstige) Nintendo Switch 2-versie van The Knightling. Op moment van schrijven zegt de X-bio van het officiële The Knightling-account nog altijd dat het spel ook naar Nintendo Switch zal komen.

The Knightling

The Knightling is een actie-avontuur annex platformer waarin jij speelt als de titulaire Knightling: de schildknaap/ridder-in-opleiding van de legendarische ridder Sir Lionstone. Als jouw leermeester op een dag niet terugkeert van zijn queeste moet jij aan je eigen grote avontuur beginnen om je mentor te redden. Hiervoor gebruik je het multifunctionele schild van Sir Lionstone om je een weg door het koninkrijk Clesseia te vechten. Zowel de artstyle als de functionaliteiten van het schild in The Knightling waren duidelijk geïnspireerd op The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Wie The Knightling wil uitproberen, moet uitwijken naar PlayStation 5, Xbox Series X|S of pc. The Knightling zal vanaf 28 augustus op deze platforms uitkomen.

Keek jij uit naar The Knightling op Nintendo-hardware? En wat vind je van het feit dat er pas zo laat bekend wordt gemaakt dat de Switch-versie is geannuleerd? Discussieer mee in de comments!

Like dit bericht:

Over Rik

Rik is het typische gevolg van Satoru Iwata's Blue Ocean strategy: sinds Pokémon Diamond op de DS is hij verslingerd aan (Nintendo) games. Bij voorkeur speelt Rik games met grote werelden waar hij uren in kan verdwalen. Ook is Rik onze specialist op het gebied van Super Nintendo World en Nintendo's andere avonturen in de pretparkwereld.

Lees meer over Rik

Recente artikelen

Lanceertrailer voor Tales of Eternia Remastered

1

Media Lanceertrailer voor Tales of Eternia Remastered

15-10-2026

1

Martijn

No Sleep For Kaname Date – From AI: THE SOMNIUM FILES

0

Review No Sleep For Kaname Date – From AI: THE SOMNIUM FILES

28-07-2025

1

Daan

Tijd voor een Pokémon Rave

1

Special Tijd voor een Pokémon Rave

27-07-2025

0

Robin

Reageer als eerste!

Secret Link