In Donkey Kong Bananza staat het standaard ingesteld dat je de B-knop gebruikt om te graven, niet om te springen. Uit een vertaalde Nintendo Dreams interview blijkt dat Shigeru Miyamoto hierachter zit.
In tegenstelling tot andere Nintendo platformers zoals Mario, gebruik je in Donkey Kong Bananza niet standaard de B-knop om te springen, maar om te graven. Oorspronkelijk was dat wel zo, maar Shigeru Miyamoto dacht daar anders over. Volgens hem voelt het graven met de B-knop intuïtiever dan ermee te springen. De logica hierachter is dat je naar beneden graaft, waardoor het logisch is om hiervoor de onderste knop te gebruiken. Nadat de ontwikkelaars dit zelf probeerden, besloten ze om Miyamoto’s suggestie te volgen en het dus standaard in te stellen. Voor alle gamers die liever de B-knop gebruiken om te springen, kunnen dit in de instellingen alsnog aanpassen. Nintendo Patents Watch heeft stukken van het Japanse Nintendo Dreams interview die over Miyamoto gaan, vertaald en vervolgens in Bluesky-posts gegoten. Hieronder kan je de post vinden die over de knoppenindeling van Bananza gaat.
> Initially, [the button mapping] inherited from Mario, using B button to jump. However, Miyamoto-san pointed out to me, “for digging downward, wouldn’t the B button be more intuitive?” When I actually tried it, this key mapping indeed felt more intuitive. So that was Miyamoto-san’s suggestion.
4/— Nintendo Patents Watch (@ninpatentswatch.bsky.social) 20 augustus 2025 om 14:51
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!