Bloomberg: Tencent koopt Wake Up Interactive

  • Nieuws

  • 12 nov 21 om 01:07

  • Rik

  • 1

Volgens de bronnen van Bloomberg heeft het Chinese Tencent Holdings Ltd. het bedrijf Wake Up Interactive Ltd. overgenomen. Wake Up Interactive Ltd. is het moederbedrijf van onder andere ontwikkelaars Soleil en Valhalla Game Studios.

Tencent en Wake Up Interactive hebben officieel nog niets laten weten. Volgens Bloomberg zou de overname geheim gehouden worden totdat Tencent een officiële aankondiging doet. Tencent zou 90% van de aandelen van Wake Up Interactive in handen hebben. Het is zeldzaam voor Tencent om zulke grote percentages in een bedrijf te kopen. Normaal houden ze een lager percentage aandelen aan. De grootste link tussen Tencent en Nintendo is dat Tencent de distributierechten voor de Nintendo Switch op de Chinese markt heeft.

Ontwikkelaar Soleil zal in de Benelux het best bekend zijn als ondersteunende studio voor Travis Strikes Again: No More Heroes. Ook werkten ze aan de Switch game Samurai Jack: Battle Through Time. Internationaal zijn ze echter het meest bekend van de Splatoon-achtige Free-to-Start game Ninjala (link naar n1ntendo archief). Deze Switch exclusive is vrij succesvol in het buitenland maar is wegens de strenge Lootbox-wetgeving in Nederland en België nooit uitgekomen in de lage landen (link naar n1ntendo archief).

Ninjala schijnt een (kauwgom)klapper van een game te zijn, maar je hebt er wel een buitenlands Nintendo-account voor nodig…

Valhalla Game Studios is voornamelijk bekend van Devil’s Third (link naar n1ntendo archief), dat in 2015 uitkwam op de Wii U.

Met de overname door Tencent is de kans groot dat Soleil en Valhalla zich nog meer op ‘freemium’-games zullen storten. Daarmee is de kans dat deze toekomstige games niet uit (mogen) komen op de Nederlandse en Belgische markt ook zeer groot. Ook een aantal van Nintendo’s eigen Free-to-Start games zoals Pokémon Masters EX en Dragalia Lost zijn nooit uitgekomen in de Benelux, ook al maakt Nintendo doorgaans minder gebruik van lootboxes in hun games dan Tencent dat doet.

Verwacht jij dat de overname van Wake Up Interactive grote gevolgen gaat hebben voor hun support voor de Nintendo Switch? Deel je voorspellingen in de comments. 

 

Bron: Bloomberg

Like dit bericht:

Over Rik

Rik is het typische gevolg van Satoru Iwata's Blue Ocean strategy: sinds Pokémon Diamond op de DS is hij verslingerd aan (Nintendo) games. Bij voorkeur speelt Rik games met grote werelden waar hij uren in kan verdwalen. Ook is Rik onze specialist op het gebied van Super Nintendo World en Nintendo's andere avonturen in de pretparkwereld.

Lees meer over Rik

Recente artikelen

Benelux eShop: FFXIV en Lies of P in de top vijf

0

Nieuws Benelux eShop: FFXIV en Lies of P in de top vijf

09-08-2026

1

Robin

PROJECT ZERO: MAIDEN OF BLACK WATER

2

Review PROJECT ZERO: MAIDEN OF BLACK WATER

12-11-2021

3

Dreon

Launch trailer voor Star Wars: Knights of the Old Republic

0

Nieuws Launch trailer voor Star Wars: Knights of the Old Republic

11-11-2021

1

Rik

Discussieer met ons mee! 1

Apenknul

12 nov 2021

#2522‍

6987 XP | 1328 comments

''Over Rik. Rik heeft nog even ruzie met de website om dit blokje zichtbaar te krijgen. Laat het hem vooral weten als je deze tekst onder een van zijn berichten ziet verschijnen. Lees meer over Rik.'' Zo beter?