De Game of the Year-nominatie van Shirley: Pokémon Legends: Z-A

De Game of the Year-verkiezing is weer in aantocht en Shirley nomineert… Pokémon Legends: Z-A!

Ook dit jaar leggen we de selectie van de N1-UP Game of the Year helemaal in handen van jullie, de community. Om je op te warmen voor het stemmen laat de redactie de beste en meest prominente Switch (2)-titels van 2025 de revue passeren tijdens de stemperiode. Vandaag is het tijd voor de GotY-nominatie van onze ‘Vlaamse Pokémon Meester’: Shirley!

Pokémon Legends: Z-A

Wat was ik enthousiast toen een vervolg op Pokémon Legends: Arceus werd aangekondigd, een van mijn favoriete games ooit. Mijn verwachtingen waren dus hooggespannen voor Pokémon Legends: Z-A. Ik heb er mij kostelijk mee geamuseerd, vandaar mijn nominatie als mogelijke GOTY. Zo bevat Legends: Z-A de terugkeer van mega evoluties, de eerste, maar tegelijkertijd ook leukste gimmick in de Pokémon-serie. Ik ben tijdens het spelen eveneens gehecht geraakt aan team MZ en andere personages. Ik heb toch een paar keer moeten lachen met hen. 

In tegenstelling tot Coen vind ik de platforming-uitdagingen best wel geinig. Het doet mij op momenten wat denken aan het verzamelen van de Wisps uit Arceus, wat ik tof vond. Gelukkig bevat Pokémon Legends: Z-A een pak sidequests, waaronder enkele zeer leuke. In alle eerlijkheid, ik hield mijn hart vast voor het nieuwe realtime vechtsysteem. Mijn zorgen hiervoor waren echter onterecht. De (eindbaas)gevechten zijn namelijk amusanter geworden door dit systeem. 

Pokémon Legends ZA Switch 2 screenshot

Een waardige Game of the Year?

Is deze Pokémon Legends: Z-A een waardige Game of the Year? Ja en neen. Het is een toffe game, maar ik vind hem over het algemeen minder dan zijn voorganger Pokémon Legends: Arceus. De omgevingen in Arceus zijn namelijk toffer en gevarieerder dan de blokkendoos in Z-A. Ik had liever wat meer van Kalos gezien, dan louter Lumiose City. Bovendien ben ik fan van exploreren en het vangen van Pokémon, iets wat in Z-A minder aan bod komt dan in Arceus. Wat is het verder een gemiste kans dat de linking cord niet terugkeert in Z-A. Het was zalig om eens niet afhankelijk te zijn van andere spelers voor het vervolledigen van de Pokédex. 

Je voelt daarnaast dat het onderste niet uit de (grafische) kan gehaald is. Is dat omdat deze game uitkwam op zowel de originele Switch als de Switch 2? Zou Pokémon Legends: Z-A een betere game geworden zijn indien het enkel uitkwam voor de Switch 2? Zou het potentieel beter benut zijn? Wie het weet mag het zeggen.

Heb jij al gestemd voor de N1-UP Game of the Year? Op 31 december maken we de N1-UP Game of the Year 2025 bekend!

Like dit bericht:

Over Shirley

Deze Belgische heeft een voorkeur voor Nintendo ontwikkeld dankzij Nintendo-handhelds zoals de Game Boy Micro, NDS Lite en 3DS. Ze heeft een voorkeur voor singleplayer-games die niet al te moeilijk zijn. Haar favoriete genres zijn (3D)-platformers, racing, puzzel, cosy, sport en monster tamers à la Pokémon. Gewelddadige genres zoals horror en shooters zijn dan weer helemaal niet haar ding.

Lees meer over Shirley

Recente artikelen

Alle games op Nintendo Music

13

Special Alle games op Nintendo Music

13-01-2026

6

Robin

Guilty Gear Strive-update nu beschikbaar op Nintendo Switch

0

Nieuws Guilty Gear Strive-update nu beschikbaar op Nintendo Switch

18-12-2025

0

Karlijn

Gratis Galaxy & LBX DLC aangekondigd voor Inazuma Eleven: Victory Road

0

Nieuws Gratis Galaxy & LBX DLC aangekondigd voor Inazuma Eleven: Victory Road

17-12-2025

1

Rik

Reageer als eerste!