Minishoot’ Adventures - Een knallend avontuur

  • Review

  • 20 mrt 26 om 09:30

  • Dennis

  • 1

Het leuke aan indie-games is dat ze vaak origineel zijn en genres durven te combineren waar de grote ontwikkelaars zich niet aan wagen. Zo mixt Minishoot’ Adventures de traditionele top-down gameplay van de 2D Zelda’s met een twin-stick shooter. En dat werkt verrassend goed!

De komst van Minishoot’ Adventures werd aangekondigd tijdens de Indie World Showcase aan het begin van deze maand. De gameplay die daar werd getoond sprak me meteen aan. De snelle schietactie gecombineerd met het verkennen van een wereld vol geheimen leek veelbelovend en dat is het ook, alhoewel Minishoot’ Adventures ook zeker zijn tekortkomingen heeft.

Schiet er maar op los!

De game start wanneer je de controle neemt over een klein ruimteschip, nog zwak en zonder upgrades. Je schip vliegt echter niet door de ruimte, maar over een wereld die sterk doet denken aan spellen zoals de The Legend of Zelda-spellen op de SNES en Game Boy. De besturing is die van een twin-stick shooter. Met je linker-stick bestuur je je schip en je rechter-stick bepaalt de richting waarin je schiet.

Al snel kom je andere vijandelijke schepen tegen die je onder vuur nemen. Het is dan een kwestie van vijandig vuur ontwijken terwijl je zelf je tegenstander neer probeert te halen. Voor elke verslagen vijand verzamel je rode kristallen die een meter vullen. Is die vol, dan krijg je een skill point, waarmee je je schip kunt upgraden. Een hogere topsnelheid, meer vuurkracht of een hogere critical hit-kans behoren tot de opties.

Er zit een rode draad in het verhaal over hoe jij een uitverkoren held bent, maar dat verhaal is dun. Het komt erop neer dat je vier tempels moet verkennen om zo de weg naar de laatste eindbaas vrij te spelen. Hoewel de spelwereld redelijk open is, worden bepaalde stukken pas vrijgespeeld wanneer je de juiste upgrade vindt. Zo krijg je op een gegeven moment de mogelijkheid om te boosten en zo over schansen te springen waardoor eerder onbereikbare plekken bereikbaar worden. 

Vechten en verkennen

Er is genoeg te doen in de wereld van Minishoot’ Adventures. Naast de tempels zijn er tal van kleinere dungeons waar je optionele power-ups vindt. Ook zijn er verkopers waar je spullen kunt kopen en nieuwe NPC’s verstopt die je kunt overhalen naar je centrale hub te komen. De wereld nodigt uit tot verkenning, zeker wanneer de wereldkaart zich steeds meer invult. Het grappige is ook dat alle wezens in de game (NPC’s en vijanden) robots zijn, maar door hun bewegingen en emoties toch een eigen karakter hebben. Dat geeft de game zijn charme.

De variatie in vijanden en eindbazen is wel enigszins beperkt en niet heel origineel. Datzelfde geldt voor de wapens; je kunt je wapenarsenaal wel wat uitbreiden maar echt spannende varianten zitten er niet bij, het is duidelijk geen Enter The Gungeon. Ook grafisch is Minishoot’ Adventures geen topgame. Zelfs voor een indie-titel ziet het er erg basaal uit en zijn de omgevingen niet erg gevarieerd of inspirerend. De soundtrack is dan wel weer lekker. Soms valt die helemaal stil om daarna op een spannend moment weer erin te knallen.

Wat wel goed zit is de gameplay zelf. De twin-stick actie werkt lekker en de game is uitdagend genoeg zonder echt frustrerend te worden (tenzij je je waagt aan de hard mode). Waar het spel wel iets te vaak gebruik van maakt is dat het opeens barrières opwerpt die pas weggaan als je alle vijanden hebt verslagen. Dat is voor een twin-stick shooter wel een makkelijke manier om je gevechten te kaderen, maar neemt wel je gevoel van vrijheid weg. Toch kon ik de game niet wegleggen, en merkte ik dat ik het uitspelen uitstelde om toch nog net even die paar extra geheimen te zoeken.

Conclusie

Minishoot’ Adventures mixt twee genres op een erg prettige manier. De twin-stick schietactie speelt erg lekker en de combinatie met kerkers en verkenning zoals we die kennen uit de 2D Zelda-spellen werkt erg goed. De robot-personages zijn schattig en hebben een duidelijke persoonlijkheid zonder iets te zeggen. Het is jammer dat de wapens en vijanden wat eenvoudig zijn. Grafisch kan het spel ook wel wat flitsender. Desalniettemin is Minishoot’ Adventures een heel leuk avontuur en ik hoop dat we hier gauw een tweede deel van mogen verwelkomen.

Een code van deze game is voor dit artikel verstrekt aan N1-UP. Lees hier ons reviewbeleid

7.5

N1-score

  • + Leuke en originele mix van genres
  • + Speelt lekker weg
  • + Genoeg te ontdekken in de wereld
  • - Vijanden en wapens niet zo origineel
  • - Grafisch niet indrukwekkend
  • Deze game is gereviewd op Nintendo Switch 2

Like dit bericht:

Over Dennis

De liefde voor Nintendo begon bij Dennis met de grijze Game Boy en Kirby's Dream Land. Vooral de handhelds van Nintendo hebben een speciaal plekje. Maar ook zijn pc staat regelmatig te draaien. En als Dennis niet aan het gamen is, speelt hij basgitaar of staat hij bij een concert. Op 10 maart trekt hij altijd zijn Mario-sokken aan!

Lees meer over Dennis

Recente artikelen

Edward Kenway in Assassin's Creed Black Flag Resynced

0

Nieuws Ubisoft doet AC Black Flag Resynced donderdag uit de doeken

20-04-2026

1

Erik

Nikkei: Nintendo werkt aan Switch 2 model met vervangbare accu

3

Nieuws Nikkei: Nintendo werkt aan Switch 2 model met vervangbare accu

20-03-2026

2

Rik

Vampire Crawlers: The Turbo Wildcard verschijnt in april op Nintendo Switch

1

Nieuws Vampire Crawlers: The Turbo Wildcard verschijnt in april op Nintendo Switch

19-03-2026

0

Kitty

Discussieer met ons mee! 1

Zool

20 mrt 26 om 09:59

#20427‍

3765 XP | 718 comments

Leukste game van het jaar!