Sonic Racing: CrossWorlds - Dolle pret

  • Hands-on

  • 26 aug 25 om 10:00

  • Dennis

  • 0

Ga de strijd maar eens aan met Mario Kart World, de grootste funracer van het moment. Sonic is niet vies van een potje concurreren met de bekende loodgieter en durft het met zijn eigen nieuwe racegame Sonic Racing: CrossWorlds. En eerlijk? Sonic’s game lijkt op sommige punten beter te worden dan Mario Kart World.

Op Gamescom mocht ik ruim een half uur aan de slag met Sonic Racing: CrossWorlds. Disclaimer, ik speelde de PlayStation 5-versie, dus ik kan nog niets zeggen over hoe de game straks op de Switch en Switch 2 gaat draaien. Wel kan ik vertellen over de inhoud.

Ik begon met de Grand Prix-stand, de hoofdmoot van de game. Met Knuckles in een vlotte wagen startte ik mijn eerste race. Wat erg leuk is, is dat de personages interactie met elkaar hebben. Ze praten met elkaar en worden kwaad wanneer je ze met een item raakt. Elk personage heeft een rivaal en de strijd tussen die twee is zelfs nog wat feller.

Wie Mario Kart heeft gespeeld kan snel uit de voeten met CrossWorlds. Zaken als een snelle start, driften en items gebruiken heb je snel in de vingers. De items zijn wel wat minder leuk dan die uit Mario Kart. Daar staat tegenover dat er minder nadruk op ligt. Waar Mario Kart World focust op brede circuits en veel spelers en items, gaat het bij CrossWorlds nog meer om het racen zelf.

Dat komt ook naar voren in de banen, die bestaan uit “gewoon” drie rondes op hetzelfde circuit. Alhoewel? De game heet CrossWorlds met een reden. De tweede ronde verschijnt er een portaal. Rij je daar doorheen, dan kom je opeens op een heel ander circuit terecht. Zo reed ik lekker door een museum, maar belandde ik opeens in een lavawereld. Die overgang gaat soepel en zonder haperingen. Hopelijk loopt dit straks op de Switch (2) net zo soepel. Persoonlijk vind ik de portalen een hele leuke twist, beter dan de intermezzo-stukken in Mario Kart World.

De levels zien er flitsend uit, er gebeurt vanalles en vaak zijn er meerdere routes. Wel schreeuwt niet alles Sonic, terwijl je bij Mario Kart in elke track wel het Mushroom Kingdom herkent.

Met nog wat tijd over besloot ik Race Park even te proberen. In deze stand race je in teams en zitten er extra regels aan de races verdeeld over 6 modi. De ene keer krijgt het team dat de meeste ringen verzamelt extra punten, en in de andere het team dat de meeste tegenstanders met items heeft geraakt. Deze team-races waren leuk voor de afwisseling, maar gaan denk ik vooral tot hun recht komen in (online) multiplayer.

Voorlopige conclusie

Sonic Racing: CrossWorlds lijkt een hele leuke game te worden. De twist met de portalen die je halverwege een race plots in een hele andere wereld gooien is echt leuk. Het geklets tussen de personages tijdens een race geeft het spel extra karakter en de besturing is ook dikke prima. De items en thema’s van de banen zijn wel wat minder inspirerend. Op de PS5 ziet Sonic Racing: CrossWorlds er strak uit en draait ie vloeiend. Dat is meteen mijn grootste twijfel, ik hoop dat de game straks op de beide Switches ook lekker loopt. Maar dat Sonic Racing: CrossWorlds dolle pret wordt, daarvan ben ik overtuigd.

Like dit bericht:

Over Dennis

De liefde voor Nintendo begon bij Dennis met de grijze Game Boy en Kirby's Dream Land. Vooral de handhelds van Nintendo hebben een speciaal plekje. Maar ook zijn pc staat regelmatig te draaien. En als Dennis niet aan het gamen is, speelt hij basgitaar of staat hij bij een concert. Op 10 maart trekt hij altijd zijn Mario-sokken aan!

Lees meer over Dennis

Recente artikelen

Nintendo deelt “Waar is Bowser Jr.?”-video

0

Media Nintendo deelt "Waar is Bowser Jr.?"-video

12-04-2026

0

Coen

Drietal korte stop-motion animatiefilmpjes voor My Mario

0

Media Drietal korte stop-motion animatiefilmpjes voor My Mario

26-08-2025

2

Martijn

Roadwarden_01 nintendo switch screenshot

0

Review Roadwarden - Niet zoals gehoopt

26-08-2025

2

Kitty

Reageer als eerste!