Super Mario Galaxy 2 krijgt een nieuw stukje verhaal

Verrassing: Super Mario Galaxy 2 heeft een nieuwe epiloog!

Super Mario Galaxy 2 heeft een 1.4.0 update gehad. Grotendeels is het wat je kunt verwachten. Het lost enkele foutjes op en geeft een aantal verbeteringen voor een betere speelervaring. Zo is onder andere de belichting in het Tall Trunk Galaxy verbeterd. Wat het meeste opvalt is echter wél verrassend. Toen Super Mario Galaxy 2 vorig jaar opnieuw werd uitgebracht, kreeg het spel een eigen voorleesboek, zoals in het eerste deel. Dit gaf Lubba een achtergrondverhaal, over hoe zij kapitein werd op haar eigen ruimteschip.

Met de 1.4.0-update wordt een nieuw hoofdstuk aan het voorleesboek toegevoegd, als epiloog. Het heeft een hoofdrol voor Rosalina, verbindt de verhalen van beide games verder en rondt het verhaal van Super Mario Galaxy 2 af. Je kunt het nieuwe stukje verhaal hier bekijken, al is het waarschijnlijk leuker om dit in het spel zelf te ontdekken. Ga het dus zeker niet kijken als je het zelf wilt vrijspelen en ervaren!

De Super Mario Galaxy 2-epiloog (let op, spoilers!)

Eenmaal geïnstalleerd en geüpdatet naar versie 1.4.0 wordt de epiloog beschikbaar zodra je een nieuwe ster vindt, nadat je de eerdere hoofdstukken hebt vrijgespeeld. Het voorleesboek is nu wit in plaats van bruin en bevat het laatste vierde hoofdstuk. Voor dit nieuwe hoofdstuk van het voorleesboek is een eigen muzieknummer gemaakt. Het heet “Journey”, net zoals de epiloog. Je kunt deze nieuwe muziek nu ook beluisteren in de Nintendo Music-app, als laatste nummer van de Super Mario Galaxy 2 soundtrack.

Het is opvallend dat de epiloog nu wordt toegevoegd, kort na The Super Mario Galaxy Movie. Eerder vertelde Shigeru Miyamoto dat hij verhaalelementen uit de film graag terugziet in toekomstige games. Dat is hier nog niet aan de orde, maar hiermee is het verhaal van Super Mario Galaxy 2 dan écht voltooid. Bij de heruitgave werd het voorleesboek in het eerste deel ook voorzien van meer bladzijden, waaronder een nieuwe epiloog. Het originele verhaal uit 2007 is zelfs fysiek uitgebracht, als een echt voorleesboek.

Ga jij terug naar Super Mario Galaxy 2, om het nieuwe einde van het boek te aanschouwen? Vertel het ons, hieronder in een reactie!

Bron: Vooks

Like dit bericht:

Over Martijn

Martijn is verslingerd aan Nintendo-games sinds de NES. Al zijn systemen staan nog steeds aangesloten, om nog met regelmaat op te spelen. Zijn favoriete games hebben meestal een enigszins retro of nostalgische achtergrond en bevatten vaak sporen van eerdere klassiekers. Soms gaan ze als serie helemaal terug tot de jaren ’80 en ’90. Binnen genres ligt zijn voorkeur vooral bij 2D- en 3D-platformers, adventures en soms een RPG. Daarnaast tekent hij graag, zowel als hobby als professioneel.

Lees meer over Martijn

Recente artikelen

Switch 2 lancering Sektori groot succes voor ontwikkelaar

2

Nieuws Switch 2 lancering Sektori groot succes voor ontwikkelaar

20-05-2026

0

Dennis

Indiana Jones and the Great Circle – definitely doesn’t belong in a museum!

7

Preview Indiana Jones and the Great Circle - definitely doesn't belong in a museum!

30-04-2026

2

Rik

Resident Evil Requim krijgt snel een minigame-update

1

Nieuws Resident Evil Requim krijgt snel een minigame-update

30-04-2026

0

Kitty

Discussieer met ons mee! 4

Schwanzibar

30 apr 2026

#20819‍

197 XP | 34 comments

Misschien kleine voorbode dat de volgende Mario game een Galaxy 3 gaat worden?

rob1N

1 mei 2026

#20833‍

9223 XP | 1785 comments

Zou welkom zijn maar ik heb eigenlijk liever weer een compleet nieuw concept.

Yosher

1 mei 2026

#20829‍

8655 XP | 1611 comments

"Om de update te spelen op je Nintendo Switch 2, moet Super Mario Galaxy 2 minimaal tot versie 1.2.0 geüpdatet zijn. De epiloog wordt vanzelf beschikbaar zodra je een nieuwe ster vindt, nadat je de eerdere hoofdstukken hebt vrijgespeeld. Het voorleesboek is nu wit in plaats van bruin en bevat het laatste vierde hoofdstuk."

Hoe werkt dit? Moet je voor nieuwe content niet de NIEUWSTE update binnenhalen, in dit geval dus 1.4.0 en niet 1.2.0?

Martijn

1 mei 2026

#20831‍

5788 XP | 657 comments

Het kon inderdaad wel een beetje duidelijker. Ik heb het herschreven en het verwarrende eruit gehaald. Dank je voor de oplettendheid, Yosher!

bewerkt