Nintendo en Illumination brengen nieuwe film uit in 2028

  • Nieuws

  • 28 apr 26 om 20:36

  • Rik

  • 2

Na het succes van de Mario-animatiefilms brengen Nintendo en Illumination Studios samen een nieuwe film uit.

Dit blijkt uit een document op de officiële Spaanse website van Universal Pictures, het moederbedrijf van Illumination. Het is nog niet bekend wat voor film The Big N en de Minions-studio deze keer gaan maken. Er wordt in het document namelijk enkel gesproken over “UNTITLED ILLUMINATION/NINTENDO EVENT FILM (APRIL 2028)”. Als première-datum staat 12 april 2028 in de agenda. Het komt in de filmwereld vaker voor dat studios alvast een datum claimen voor films waar publiekelijk nog weinig over bekend is. Naast bovenstaande bevestigde informatie is het veilig om te stellen dat het weer om een nieuwe animatiefilm zal gaan, aangezien Illumination Studios geen live action films maakt.

nintendo films

Nintendo’s filmplannen

Jaarlijkse films

De releasedatum in 2028 sluit aan bij Nintendo’s eerder gedeelde ambities voor bioscoopfilms gebaseerd op hun game-series. Nintendo wil een “consistente releasecadans” aanhouden. Er lijkt nu een patroon te ontstaan waarin Nintendo elk (voor)jaar een bioscoopfilm wil uitbrengen. In 2026 bracht Nintendo namelijk in samenwerking met Illumination Studios de Super Mario Galaxy Movie uit, in 2027 komt de live action Legend of Zelda Movie in de bioscoop en in 2028 verschijnt weer een nieuwe animatiefilm.

Welke Nintendo personage(s) in 2028 de hoofdrol gaan spelen in de film, is nog onbekend. Na het grote financiële succes van de twee Mario-films, ligt een derde deel voor de hand. Tegelijkertijd lobbyt Luigi-acteur Charlie Day al enige tijd voor een eigen spin-off gebaseerd op Luigi’s Mansion, gaan er al tijden geruchten over een Donkey Kong-film en zette de recente Super Mario Galaxy film de deur wagenwijd open voor een Star Fox-film. Er lijken in ieder geval genoeg ideeën op de plank te liggen om tot ver na 2030 een jaarlijkse Nintendo-film uit te kunnen brengen.

Zodra er meer bekend wordt over toekomstige filmplannen van Nintendo lees je dat natuurlijk terug op N1-UP!

Op welke Nintendo-serie denk jij dat de animatiefilm in 2028 gebaseerd zal zijn? Laat het ons weten in de comments!

Bron: Universal Pictures

Like dit bericht:

Over Rik

Rik is het typische gevolg van Satoru Iwata's Blue Ocean strategy: sinds Pokémon Diamond op de DS is hij verslingerd aan (Nintendo) games. Bij voorkeur speelt Rik games met grote werelden waar hij uren in kan verdwalen. Ook is Rik onze specialist op het gebied van Super Nintendo World en Nintendo's andere avonturen in de pretparkwereld.

Lees meer over Rik

Recente artikelen

Ontwikkelaar van Yoshi and the Mysterious Book bekend

0

Nieuws Ontwikkelaar van Yoshi and the Mysterious Book bekend

20-05-2026

1

Rik

N1-UPdate: verbeterde comment-sectie!

7

Special N1-UPdate: verbeterde comment-sectie!

28-04-2026

5

Rik

Volgende Tetris 99 Grand Prix in teken van Tomodachi Life

1

Nieuws Volgende Tetris 99 Grand Prix in teken van Tomodachi Life

28-04-2026

1

Martijn

Discussieer met ons mee! 2

N2up

29 apr 2026

#20813‍

2845 XP | 557 comments

Ik gok op een Donkey Kong film. Maar zou me niet verbazen als t iets heel anders is zoals een Pikmin film of Kid Icarus ofzo

rob1N

29 apr 2026

#20815‍

9223 XP | 1785 comments

Hmmm... Als het Miyamoto is die deels de regisseur is, dan vermoed ik iets wat hij heeft bedacht. Pikmin lijkt me nog wel mogelijk maar ik hoop net als iedereen eerder op Starfox of DK.