Monolith Soft staat vooral bekend als de studio achter de befaamde Xenoblade-serie, maar werkt achter de schermen ook mee als ondersteunende studio voor andere Nintendo-games. Ter gelegenheid van de release van Splatoon Raiders liet de studio weten ook aan deze titel te hebben gewerkt.
Dit deed het bedrijf via X. Splatoon Raiders is ook toegevoegd aan de games-sectie op de officiële Japanse website van Monolith Soft. Het is geen grote verrassing dat Monolith Soft mee werkte aan Splatoon Raiders, ze werkten namelijk ook mee aan alle eerdere spellen uit de Splatoon-serie. Naast het Xenoblade-team, dat momenteel werkt aan Xenoblade Genesis voor de Switch 2, heeft Monolith Soft ook ondersteunende teams die meewerken aan bekende Nintendo-series zoals The Legend of Zelda, Mario Kart, Splatoon en Animal Crossing. Een vertaling van de aankondiging op X luidt als volgt:
[Mededeling]
„Splatoon Raiders“, waarvoor Monolith Soft een deel van de ART-ontwikkeling in opdracht heeft uitgevoerd, is door Nintendo Co., Ltd. uitgebracht.
【お知らせ】
モノリスソフトが一部ART(アート)の部分受託開発を行った「スプラトゥーン レイダース」が任天堂株式会社より発売されました。 pic.twitter.com/qC74jQnZpT— 株式会社モノリスソフト (@MONOLITHSOFT) July 23, 2026
Splatoon Raiders is de eerste spin-off game in de Splatoon-serie. In tegenstelling tot de hoofdreeks focust deze titel zich meer op een singleplayer-ervaring.
Splatoon Raiders is sinds 23 juli 2026 exclusief speelbaar op de Nintendo Switch 2.
Wat vind jij van de visuele elementen uit Splatoon Raiders? Laat het ons weten in de comments!
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
26 jul 2026
#21780
9132 XP | 1700 comments
Monolith is echt een van de beste aanwinsten van Nintendo aller tijden, die studio heeft Nintendo echt al enorm veel geholpen door de jaren heen.