Donkey Kong-serie tikt 65 miljoen verkopen aan

  • Nieuws

  • 29 sep 21 om 13:59

  • Rik

  • 8

Gisteren konden we al melden dat Donkey Kong officieel zijn eigen themagebied krijgt in Universal Studios Japan, maar dat was niet het enige nieuwtje over DK dat Nintendo naar buiten bracht: de Donkey Kong-serie heeft in totaal 65 miljoen games verkocht. 

Donkey Kong maakte in 1981 zijn debuut in de arcadehallen, en mocht dus eerder dit jaar 40 kaarsjes uitblazen. De release van de originele Donkey Kong is misschien wel een van de meest belangrijke geweest in de geschiedenis van Nintendo: niet alleen Donkey Kong, maar ook Mario had zijn eerste optreden in deze game. (Wat dus betekent dat de Mario-serie technisch gezien een spin-off is van Donkey Kong-serie)

In een PR-statement liet Nintendo het volgende weten:

Nintendo’s Donkey Kong franchise begon met een arcadegame in 1981 en veroverde snel de harten van fans over de hele wereld. Sindsdien heeft de Donkey Kong gameserie steeds meer games gehad op Nintendo gamesystemen, zoals het Super Nintendo Entertainment System, Wii en Nintendo Switch. De serie heeft wereldwijd meer dan 65 miljoen exemplaren (gerekend tot maart 2021) verkocht aan verschillende generaties fans.

Fun fact: Cranky Kong was de originele Donkey Kong uit 1981, de huidige DK is de toenmalige Donkey Kong Jr.

Volgens de geruchten wil Nintendo flink inzetten op Donkey Kong en zijn reputatie terugbrengen naar een (nieuw) hoogtepunt, naast een pretparkgebied zou er ook een DK-animatie in de maak zijn en zou er een nieuwe DK-game worden ontwikkeld door het team achter Super Mario Odyssey. Ook maakte Shigeru Miyamoto tijdens de afgelopen Nintendo Direct bekend dat Donkey Kong zijn opwachting zal maken in de Super Mario film die eind 2022 uitkomt. Acteur Seth Rogen zal in de Engelse versie van die film de stem verzorgen van Donkey Kong, Fred Armisen neemt de rol van Cranky Kong voor zijn rekening.

Wat was jouw favoriete DK-game? Laat het ons weten in de comments! 

Bron:

Like dit bericht:

Recente artikelen

16x9-OnimushaWayOfTheSword

0

Nieuws Onimusha: Way of the Sword komt eerder uit

02-07-2026

1

Rik

Danganronpa Decadence kent microtransacties en gacha-elementen

0

Nieuws Danganronpa Decadence kent microtransacties en gacha-elementen

29-09-2021

1

Erik

Bekijk de moves van Nigel Thornberry in video Nickelodeon All-Star Brawl

2

Media Bekijk de moves van Nigel Thornberry in video Nickelodeon All-Star Brawl

29-09-2021

0

Kitty

Discussieer met ons mee! 8

Garrus

29 sep 2021

#1664‍

1576 XP | 287 comments

Beste franchise ooit imo. Soundtrack, gameplay, zelfs het verhaal zijn allemaal tip top in orde.

Ik hoop dat DK64 snel naar de N64 Catalogus op de Switch komt!

dw4smash

29 sep 2021

#1668‍

505 XP | 98 comments

Hoop ik ook!

Fl@ppy

29 sep 2021

#1665‍

6602 XP | 1286 comments

Ik wil tropical freeze nog een keer, maar niet full priced. Tweedehands blijven ze ook te duur.

Country 1 was mijn kennismaking met gamen. Dat vergeet ik nooit meer. Erg leuke games. Heb de gamecube games overgeslagen, omdat ik niet van de accesoires ben.

dw4smash

29 sep 2021

#1669‍

505 XP | 98 comments

Hopelijk is het waar dat de studio van mario oddyssey nu een 3d donkey kong game aan het maken is. Nieuwe 2d dk game mag van mij ook

Yosher

30 sep 2021

#1673‍

8863 XP | 1649 comments

Heb zelf nooit echt veel met Donkey Kong gehad. De games zijn af en toe leuk maar persoonlijk vind ik ze niet zo bijzonder. Maar ik zie wel dat het goede games zijn, wel verdiend dus!

Rik

30 sep 2021

#1674‍

7040 XP | 886 comments

Jij wacht zeker op Yoshi Kong om in te stappen in de serie?

CoeXisT

30 sep 2021

#1675‍

511 XP | 85 comments

Opgegroeid met Donkey Kong van de arcadekast hier. Ik vind de DKC games van de SNES het tofste met deel 2 als favoriet. Echt een prestatie wat Rare toen uit de SNES wist te halen qua graphics en één van de mooiste game soundtracks ooit. Beter dan menig Mario game uit de jaren '90. Maar dat zal wel vloeken in de kerk zijn hiero.

De N64 versie vond ik middelmatig en teveel gedoe met zo'n rumble pack enzo. En ook dat gekloot met die bongo controller op de GameCube vond ik erg onprettig spelen.

Op de WiiU en de Switch mij wel weer prima vermaakt met DKC: TF. Ik hoop dat er snel een nieuw deel verschijnt.

Mitch

30 sep 2021

#1680‍

3765 XP | 603 comments

Nee hoor, DKC 2 >>> Mario World.