Wat speel je dit weekend? [20 december] 

  • Special

  • 20 dec 25 om 10:55

  • Erik

  • 7

Tijd voor het weekend! Net als afgelopen week, zijn wij weer heel benieuwd naar wat je dit weekend allemaal speelt. 

Maar eerst:

Dit gebeurde er afgelopen week

Oh, Team Cherry. Kondig je zomaar nieuwe DLC voor Hollow Knight: Silksong aan. Maar we weten allemaal hoe dat de vorige keer ging. Beloven jullie dat deze niet pas in 2032 verschijnt als gloednieuwe game? Achja, jullie hoeven je ook nergens druk om te maken. Ook dit spelletje heeft alweer zeven miljoen exemplaren verkocht. Verdiend hoor trouwens; de game maakt het je niet makkelijk, maar er zijn weinig platformers die zo stijlvol zijn en lekker wegspelen.

Over lekker wegspelen gesproken (god, wat een episch bruggetje): er is nu een demo van Final Fantasy VII Remake in de Nintendo eShop. Fantastische game op de PlayStation 4/5 en het lijkt erop dat Square Enix erin is geslaagd om ‘m nagenoeg vlekkeloos over te zetten. Heb je Final Fantasy VII, de remake of beiden nog nooit gespeeld? Probeer deze dan zeker eens uit!  Over games uitproberen gespro… Oké, ik houd op.

In ieder geval is er niets van de december-kersttijd te merken: ontwikkelaars kondigen de ene na de andere game aan. Zo komt het populaire Steam-superheldenspel Dispatch naar de Nintendo Switch (2) en krijgt de remake van Trails in the Sky een vervolg! Dat brengt toch wat zonneschijn aan het nieuws dat de PlayStation 5 beter verkocht dan Nintendo’s nieuwste speeltje in Amerika (boe). Al had dat volgens mij vooral te maken met het feit dat de games daar sowieso een dramatische maand achter de rug hadden.

Maar goed, genoeg over nieuws gepraat. Tijd voor iedereens weekendplannen. Tot volgende week!

Nintendo deelde deze week ook een verhaaltrailer voor Age of Imprisonment!

Wat speel je dit weekend?

Dan is het nu tijd voor jullie speelplannen! Met welke games houd jij je dit weekend bezig? De N1-UP-redactie trapt af!

Erik

Donkey Kong Bananza is inmiddels uitgespeeld. Wat een feestje was dat! Ik raad iedereen aan die de game heeft, zeker tot het einde te beuken, slaan en platformen. Denk dat het je niet teleurstelt. (: Op dit moment ben ik bezig met de DLC van Pokémon Legends: Z-A. En.. ik had nooit verwacht dat ik dit zou zeggen, maar ik heb er stiekem best een beetje moeite mee. Die nieuwe Mega Evoluties zijn me toch een potje krachtig. Niet doorvertellen hoor.

Rik

Voetbalhater Rik is helemaal in zijn nopjes met… dé voetbalgame van het jaar: Inzuma Eleven: Victory Road! Wat maakt dit nu zo’n leuke game, zelfs als je niets met voetbal hebt? Heel simpel! De eerste 10 uur raak je geen bal aan! De Story Mode is weer een heerlijke typische LEVEL-5 JRPG, waar je eerst nog dance battles, studentenraad-politiek, noedelvreterijen, de aanval van een mysterieuze Kraken én steen-papier-schaar ‘gevechten’ moet overwinnen op een Japanse middelbare school. En vooruit, ook dat eerste potje voetbal smaakte naar meer door het toffe over-the-top anime voetbal-systeem. “You still have football”.

Je weet Inazuma Eleven goed te verkopen, Rik!

Robin

Zoals gewoonlijk heb ik weer te veel games om te spelen! Gelukkig zijn het nog allemaal ‘tussendoortjes’. Pokémon Legends: Z-A heb ik nog DLC voor en kan ik de Baxcalibur Megastone vrijspelen. Ball X Pit heb ik in principe afgerond, maar ik kan nog een hoop vrij spelen en dan heb ik in de Nintendo Winter Sale de diverse Mega Man Legacy Collections gehaald om voor het eerst de Mega Man-games door te spelen. Mega Man zelf was wel even pittig (soulslike in the 80’s?), maar zit heel leuk in elkaar! Dan heb ik nog Kirby Air Riders, Octopath Traveler 0 en Hyrule Warriors: Age of Imprisonment en dan krijg je eigenlijk gewoon weer een typisch ADHD-gameweekend. Hoe groot is de kans dat ik totaal wat anders speel? Groot.

Dennis

Mijn focus ligt nog steeds op Metroid Prime 4: Beyond. Tot nu toe bevalt hij in essentie goed, maar er zijn toch wel heel wat vreemde keuzes gemaakt die de vaart eruit halen. Verder wordt het tijd om Pokémon Legends: Z-A af te ronden, wat een beetje als een klusje aanvoelt. Ik had hoge verwachtingen van dit spel na het uitstekende Legends: Arceus maar die worden niet waargemaakt. En met de kerst voor de deur heb ik eigenlijk ook wel zin om me verder onder te dompelen in het magische Hogwarts Legacy.

Dennis gaat dit weekend misschien op een magische reis.

Shirley

Dit weekend wil ik PowerWash Simulator 2 uitspelen. Als ik dat gedaan heb, begin ik aan de Switch versie van Link’s Awakening.

Dreon

Mijn vakantie is begonnen, dus tijd om te gamen! Ik ga dit weekend beginnen met Metroid Prime 4: Beyond. Hij ligt al een tijdje op me te wachten en nu is het zo ver. Tussendoor ga ik ook nog wel wat uren spenderen aan Clair Obscur: Expedition 33, wat een ontzettend epische game.

Evelyne

Ik ben bezig met Pokémon Legends Z-A DLC en man wat heb ik er moeite mee. Ik moet denk ik beter donuts leren bakken zodat alles iets makkelijker wordt, want momenteel lukt het niet zo. Voor de Rogue Mega gevechten heb ik constant de “checkpoint van de HP” moeten gebruiken om er uberhaupt door te komen.. Sommige mega’s zijn wel echt.. een hallucinatie.

PowerWash Simulator 2 screenshot

Shirley bevindt zich in een serene schoonmaakwereld.

En nu ben jij aan de beurt. Kom maar op met die weekendplannen!

Like dit bericht:

Over Erik

Erik schrijft sinds 2010 over videospelletjes, en hij doet dit al meer dan tien jaar voor N1-UP. Pokémon Yellow was de reden dat hij verslingerd raakte aan games - en die droom om Pokémon Meester te worden, ebde nooit meer weg. Erik krijgt nog steeds kippenvel als hij aan die E3 2016-trailer van The Legend of Zelda: Breath of the Wild denkt.

Lees meer over Erik

Recente artikelen

Tsunekazu Ishihara, de president van The Pokémon Company

0

Nieuws Ontwikkeling eerste Pokémon-spellen was proces van vallen en opstaan

20-01-2026

1

Erik

FANTASY LIFE i: The Girl Who Steals Time game header nintendo switch

0

Special De Game of the Year-nominatie van Karina: Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time

20-12-2025

1

Karina

De Game of the Year-nominatie van Mitch: Hollow Knight: Silksong

1

Special De Game of the Year-nominatie van Mitch: Hollow Knight: Silksong

20-12-2025

3

Mitch

Discussieer met ons mee! 7

ageQned

20 dec 25 om 12:12

#19262‍

1381 XP | 244 comments

Ik ga de Switch 2 editie van Layers of Fear spelen en verder wat cozy relaxen en vissen in Cast n Chill.

Selan

20 dec 25 om 12:54

#19263‍

4018 XP | 749 comments

Metroid, Hyrule Warriors, en Pokémon Legends zo goed als uitgespeeld, dus dit weekend en de komende weken gaan staan in het teken van Octopath Traveler O!

harluigi

20 dec 25 om 12:59

#19264‍

710 XP | 138 comments

Ik had van de week de Switch 1 versie van Sonic Crossworlds met een cadeaubon aangeschaft. Deze versie ziet er echt niet uit en de framerate is ook erg slecht. Heb de game inmiddels voor 10 euro geüpdatet naar Switch 2 edition. Game ziet er een stuk beter uit en ook de framerate is prima. Gameplay is misschien nog wel chaotischer dan Mario Kart World. Ga dit weekend nog wel wat races doen in Sonic Crossworlds.

Zool

20 dec 25 om 13:07

#19267‍

3464 XP | 660 comments

Switch 1 games dus.

Robin

21 dec 25 om 11:19

#19273‍

6027 XP | 934 comments

Ik wist niet dat Kirby Air Riders en Hyrule Warriors: Age of Imprisonment op de Switch te spelen waren :o?

Zool

21 dec 25 om 12:22

#19274‍

3464 XP | 660 comments

Oja, jij had nog wat restjes staan die niemand meer speelt. Nice hoor! Have fun!

Robin

21 dec 25 om 14:25

#19275‍

6027 XP | 934 comments

Gek dat ik dan toch online met andere City Trial speel als niemand het speelt.... ):

Maar thanks! Fun will be had