N1-UP Roundtable: Wat vinden we van de Nintendo Switch 2?

  • Roundtable

  • 16 jan 25 om 20:39

  • Robin

  • 11

De Nintendo Switch 2 is een feit. De eerste beelden zijn gedeeld en we zagen ook het eerste spel voorbij komen met Mario Kart. Maar hoe was de aankondiging eigenlijk? Was de reveal maar saai? Zorgde de leaks voor een mindere aankondiging? De redactie trapt af!

Dreon

Ondanks dat alle informatie al op het internet te vinden was, inclusief foto’s, was ik nog steeds erg blij om eindelijk de bevestiging te krijgen van ome Nintendo. Het feit dat ze ook nog eens de meest voor de hand liggende naam hebben gepakt, vind ik totaal niet erg. Het apparaat ziet er netjes uit en ik ben blij dat ik nooit meer zo veel moeite hoef te doen om mijn Joy Con los te halen van mijn Nintendo Switch 2 dankzij de magneten! De kleuren van de Joy-Con-controllers zijn lekker rustig en dat kleine beetje oranje met blauw maakt toch het verschil. Het is ook erg leuk om te zien dat we binnenkort eindelijk weer los kunnen gaan met een nieuwe Mario Kart. Backwards compatibility is ook van harte welkom, dat betekent dat we in ieder geval niet nog een extra console bij de tv hebben staan. Ik kan niet wachten tot ik het apparaat in mijn klauwen heb!

Rik

He he, ein-de-lijk kregen we dan die Nintendo Switch 2 te zien… of nou ja, we zien hem wéér. Want vrijwel alles wat Nintendo ons vandaag toonde was natuurlijk al uitgelekt. De opluchting is groot dat het hoge woord er nu uit is, maar eerlijk gezegd overheerst er bij mij wel het gevoel van een anticlimax. Zoveel opbouw naar het moment suprême, en dan shadowdropt Nintendo vanuit het niets een trailertje… met de aankondiging dat we nog drie maanden mogen wachten op de onthulling van de games en nieuwe features van de Switch 2.

Nu kregen we natuurlijk wel een eerste glimp te zien van ‘Mario Kart Switch 2’, maar dat eerste circuit maakte bij mij ook niet zo’n enorme indruk. Nu hoort zo’n eerste circuit ook niet gelijk over de top te zijn, en stiekem kunnen we best wat interessante dingen uit die 7 seconden halen… maar het ‘OH MY GOD-momentje’ ontbrak gewoon. Hopelijk komt dat tijdens de Nintendo Switch 2 Direct, want voor de rest ziet alles rondom de Switch 2 er goed uit!

Robin

De Nintendo Switch 2 staat eigenlijk best wel gelijk aan mijn tijd bij N1-UP. Ik zit nu sinds oktober 2021 bij de redactie. Rond dat punt draaiden de Switch Pro-geruchten op volle toeren. De ene gerucht na de andere. Uiteindelijk zagen we ook de NVIDIA-leak die een hoop informatie al naar voren bracht, maar het duurde nog tot januari 2025 voor we eindelijk het apparaat zouden zien. Het is dus wel fijn dat die eindelijk is aangekondigd en hoewel de leaks veel on-point hadden, moet ik toch zeggen dat het een simpele, maar effectieve aankondiging was. Nintendo Switch 2 is een prima naam, het zwarte design met de kleuren accenten maken het ook zeer tof.

Ik ben natuurlijk voornamelijk benieuwd naar de games die we gaan zien en wat voor andere functionaliteiten we kunnen verwachten. Zullen we oudere games zien met een update? Hebben we echt Joy-Con-muizen? Zal Pokémon eindelijk goed draaien? Ik kijk er naar uit!

Mario Kart voor Nintendo Switch 2

Karina

Oké, de Nintendo Switch 2 is eindelijk aangekondigd en ik ben ZO opgelucht! Het duurde echt véél te lang, en overal waar ik keek waren er geruchten. Social media gingen helemaal los en ik werd er een beetje gek van, maar stiekem was ik ook super nieuwsgierig of deze geruchten klopten.

Ik was bang dat Nintendo het stiekem zou gaan uitstellen door al die geruchten. Elke keer als er weer eentje opdook over de onthullingsdatum, had ik het gevoel dat Nintendo dacht: “Laten we het nog even verlengen, zodat die geruchten niet kloppen.” Gelukkig gebeurde dat niet, en toen de video plots online stond stopte ik meteen met werken (priorities). De spanning was echt hoog, maar eerlijk gezegd had ik wel een grotere aankondiging verwacht. Het voelde een beetje random.
Maar wat ik zag, stelde zeker niet teleur. Een krachtigere Switch is precies wat ik nodig had. Geen eindeloze laadtijden meer, geen lag… (eindelijk Pokémon zonder lagspikes)! De 3D-animatie in de trailer was zo mooi gedaan. De kwaliteit van het hardware systeem ziet er smooth en netjes uit. Het voelt als een goede upgrade. En de Joy-Con-controllers? Die hebben zachte kleurtjes, maar ik ben wel benieuwd hoe die gaan werken. Ze zien eruit als een muis die je kan gebruiken, maar wat kan je er nog meer mee doen??? Hopelijk krijgen we hier binnenkort ook meer informatie over! Ik vond het ook vet dat ze al een stukje software hebben laten zien. Dat nieuwe Mario Kart 9 zag er ook zo leuk uit. Het lijkt alsof we met meer spelers gaan kunnen spelen!

Het enige wat ik een beetje jammer vind, is de naam. “Switch 2” voelt zo…simpel? Maar hé, dat maakt me niet minder enthousiast. Laat maar komen, my body is ready 😎

Mitch

Ik ben blij, eindelijk van al die stomme leakers af! Euh, ik bedoel, ok, ze hadden wel gelijk. Ere wie ere toekomt. De Nintendo Switch 2 zelf ziet er ook super slick uit, met een volwassen kleurenschema en een lekker groot scherm. En Mario Kart 9 met 24 spelers én een extra derpy Donkey Kong? Ik herhaal: ik ben blij!

Coen

Tjongejonge, het werd op gegeven moment wel tijd hoor! Ik heb voor m’n gevoel al jaaaaaaren moeten aanhoren wat dit apparaat nou wel niet zou zijn. En nu het er eindelijk is… ben ik best tevreden. Het pakt meteen een van mijn grootste irritatiepunten van de Switch aan (USB-C poort onderop waardoor hij niet op kon laden in tv-stand) en knalt er een nieuwe Mario Kart in. Lekker!
Ik ben zelf vooral benieuwd wat de derde partijen met dit apparaatje gaan doen. Aan het begin van de Switch zijn leven was iedereen nog een beetje voorzichtig met brengen van software naar dat gekke hybride-consoletje. Maar deze keer hebben we die aarzeling waarschijnlijk niet. Ik hoop dus op een knaller van een launch-jaar!

Icelos

Ja hoor, daar zijn we dan eindelijk. De nieuwe console van Nintendo uit de doeken en verrassend genoeg krijgen we geen Switch U maar gewoon een Switch 2. We zullen nog drie maanden moeten wachten op echte beelden en nieuwe aankondigingen, zo lijkt het, maar het feest kan nu dan echt beginnen! Ben ik onder de indruk van wat er getoond is? Niet echt. Raak ik toch kinderlijk enthousiast bij het idee van de Switch 2, absoluut.

Kitty

Voor mij is de aankondiging nog vrij neutraal. Of zoals Rik zegt: een beetje een anticlimax. We kenden de naam al, de controllers zijn vrijwel hetzelfde en het uiterlijk is niet heel vernieuwend. Het is zeker strakker en de kleur bevalt me, maar het voelt meer aan als een nieuwe versie van de Switch dan als een nieuwe console. Dat is niet per se erg want de Switch is mijn favoriete console ooit, maar ik ben dus vooral voorzichtig tevreden, niet hyped. Wel vind ik Mario Kart zo ongeveer de saaiste grote naam om als lanceertitel te hebben. Wellicht dat de hype komt als er meer (nieuwe) details worden bekendgemaakt, of als ik een nachtje echt lekker geslapen heb.

Nu zijn we benieuwd wat jij vindt! Laat het ons weten en Switch 2 de comments!

Like dit bericht:

Over Robin

Sinds de NES is Robin actief in het gamen. Zijn eerste console was dan een SNES die hij van Sinterklaas kreeg en waar hij erg druk was met Lufia II: Rise of the Sinistrals. Nu kan je hem blij maken met o.a Monster Hunter, Fire Emblem en Xenoblade. Ook hoopt hij elke dag stilletjes dat Golden Sun terug komt.

Lees meer over Robin

Recente artikelen

Donkey Kong Country Returns HD krijgt demo

0

Nieuws Donkey Kong Country Returns HD krijgt demo

06-02-2025

1

Robin

Bloomberg: Nintendo kan in eerste jaar 20 miljoen Switch 2’s produceren

3

Nieuws Bloomberg: Nintendo kan in eerste jaar 20 miljoen Switch 2's produceren

16-01-2025

2

Robin

Gerucht: Nintendo Direct in februari met Switch-focus

5

Nieuws Gerucht: Nintendo Direct in februari met Switch-focus

16-01-2025

3

Coen

Discussieer met ons mee! 11

Yosher

16 jan 25 om 21:42

#15356‍

6423 XP | 1191 comments

Het is vooral een anticlimax door al die leaks. Dat heeft de aankondiging gewoon voor een groot deel verpest. Al was het alleen al dat principe van "oké, Nintendo borduurt gewoon verder op de Switch stijl", dat zou ook al reden zijn geweest voor hype, als het niet geleakt was. 

Mag de pret uiteindelijk natuurlijk niet drukken, want het gaat uiteindelijk om het apparaat dat je straks gewoon in je handen mag nemen. En natuurlijk de games die je erop mag draaien! Mario Kart ziet er tof uit, en ik kijk echt enorm uit naar andere titels die we straks in dit schatje mogen stoppen.

Persoonlijk hoop ik natuurlijk op een nieuwe Yoshi titel, maar er zijn zoals altijd zo veel meer kandidaten die we hier op kunnen verwachten. Ben echt benieuwd naar die Direct!

Rogeroz

16 jan 25 om 22:12

#15357‍

561 XP | 111 comments

Het apparaat ziet eruit als een Switch Pro. Het voelt voor mij nog zeker niet als een nieuwe generatie die weer 8 jaar mee moet gaan. Wellicht zal de Direct me alsnog overtuigen. Het apparaat koop ik toch wel.

Robin

16 jan 25 om 22:47

#15358‍

3972 XP | 600 comments

Ik had ook niet verwacht om 8 jaar op mijn Switch te spelen, maar here we are

Rogeroz

17 jan 25 om 08:50

#15365‍

561 XP | 111 comments

Heb je 8 jaar op de OG Switch gespeeld?

Apenknul

17 jan 25 om 13:03

#15383‍

4644 XP | 878 comments

Ik wel😛

calvin

17 jan 25 om 02:49

#15362‍

321 XP | 47 comments

Ach ja, best wel leuk. Alleen voelde deze trailer wel heel erg safe en zelfs een beetje saai. Daarnaast ben ik verbaasd dat deze bezels zijn gegroeid tegenover de Switch OLED. Geen Oled scherm, oke. Maar deze randen zijn best wel groot voor iets wat in 2025 uitkomt. Wel een beetje jammer.

Rogeroz

17 jan 25 om 08:49

#15363‍

561 XP | 111 comments

Dat ben ik helemaal met je eens. Ik denk dat ze de schermranden nog fors maken, zodat er weer een 'upgrade model' kan komen met kleinere schermranden... Wat zou anders de reden zijn?? De techniek hebben ze wel in huis. Gaat puur om marketing en dus GELD.

Fl@ppy

17 jan 25 om 09:01

#15367‍

3857 XP | 752 comments

Het is te vroeg om te vragen wat ik er van vind. Ze hebben in ieder geval een formule te pakken die werkt en ik zie ze niet meer terug gaan naar thuisconsole en handheld de komende generaties. Dat betekend wel dat de consoles op elkaar zullen blijven lijken, wat ik persoonlijk geen enkel probleem vind. Waar ik wel benieuwd naar ben is of ze met deze hardware weer 8 jaar vol kunnen maken. Voor een beter oordeel wacht ik toch liever 2 april af.

Tamadachi

17 jan 25 om 11:21

#15375‍

5807 XP | 687 comments

Ik sluit mij aan bij de constatering dat het nog te vroeg is om te reageren op de Nintendo Switch 2 omdat we behalve het uiterlijk, subtiele hints over mogelijkheden van de Joy-Cons en een teaser voor de aankomende Mario Kart game verder niks hebben gezien. Pas na de Nintendo Switch 2 direct in April kan ik pas echt een oordeel gaan vellen.

Zool

17 jan 25 om 12:37

#15381‍

2517 XP | 478 comments

Dikke bezels, lcd en centimetertje meer hier en daar. Kan me niet voorstellen dat mensen perse hyped werden van de trailer. Het is functioneel, maar laat nog 0.0 zien waarom je zou moeten upgraden. What’s in it for me? 

Hopelijk komt daar snel een antwoord op. Alles aan de trailer voelde saai, clean en niet perse speels zoals ik van Nintendo zou verwachten. Heck, zelfs het logo voelt als een 5 minuten photoshop haha.

Apenknul

17 jan 25 om 13:10

#15384‍

4644 XP | 878 comments

Het gaf een duidelijk beeld van wat het is. Ik ben tevreden. Het is een grotere Switch met meer power en mogelijk een muis functie.

Het hoeft van mij allemaal niet zo gek, al had ik wel stereoscopisch 3D leuk gevonden.