De Game of the Year-verkiezing is weer in aantocht en Erik nomineert… Trails in the Sky: 1st Chapter!
Ook dit jaar leggen we de selectie van de N1-UP Game of the Year helemaal in handen van jullie, de community. Om je op te warmen voor het stemmen laat de redactie de beste en meest prominente Switch-titels van 2025 de revue passeren tijdens de stemperiode. Vandaag is het tijd voor de GotY-nominatie van onze ‘trailblazer’: Erik!
Trails in the Sky: 1st Chapter
2025 was een bomvol jaar, en voor rollenspelliefhebbers was er veel te genieten. Tussen de epiek van Clair Obscur: Expedition 33 (hopelijk komt ‘ie ook naar de Switch 2) en de tragedie van het recent verschenen Octopath Traveler 0, is Trails in the Sky een pittoreske, aangename ervaring.
Je kruipt in de schoenen van Estelle en Joshua, een broer en zus (soort-van) die als nobel doel hebben om een bracers te worden. Bracers zijn avonturiers die de mensen van het koninkrijk Liberl helpen met probleempjes, dat in het begin van het spel varieert van het vinden van een kat tot het verslaan van monsters die de gewassen op een boerderij bedreigen. Het spel wordt hierdoor heel huiselijk, persoonlijk – iets dat de makers fantastisch uitvergroten in het eerste stadje dat je tegenkomt, waar iedereen Estelle en Joshua lijkt te kennen, en die allemaal hun eigen persoonlijke mini-arc doormaken.
Van het een komt het ander, en al gauw moeten de twee het hele koninkrijk doorkruisen om te kijken of alles wel goed gaat met hun vader, wiens luchtschip gecrashed lijkt te zijn. Dit brengt hen bij nieuwe steden, die elk weer hun eigen problemen hebben – en vele ludieke personages om te ontmoeten.
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
16 dec 25 om 10:37
#19206
6027 XP | 934 comments
Ja, dit is een hele toffe JRPG. Grote verrassing van het jaar! De meer slowpace setting was heel fijn. Het voelde ook veel minder als een typische JRPG waar je de wereld moet redden.
16 dec 25 om 12:42
#19217
6324 XP | 433 comments
Leuk dat je er zo van genoten hebt, Robin. Het sfeertje was echt fijn inderdaad. (:
16 dec 25 om 11:19
#19208
3654 XP | 584 comments
Kwam helaas maar net door de demo heen. Fijne stijl en toffe combat, maar het langdradige schrijfwerk en de stereotypetjes sloegen voor mij iets te ver door naar 'te anime'.
16 dec 25 om 12:40
#19216
6324 XP | 433 comments
Dan ben je nog best ver gekomen, haha. Volgens mij zijn er weinig demo's die zo lang zijn.
16 dec 25 om 11:21
#19210
4018 XP | 749 comments
Deze game heeft mij positief verrast en heb er met plezier meer dan 50 uur in gestoken. Consider me a fan of the franchise (mits andere delen ook deze remake behandeling krijgen haha).
16 dec 25 om 12:43
#19218
6324 XP | 433 comments
Dat is het mooie van remakes als deze inderdaad, haha. Lekker Selan; ik moet een dezer dagen ook maar eens naar het einde spelen.
16 dec 25 om 11:55
#19213
1381 XP | 244 comments
Hele gave rpg met veel plezier gespeeld.
16 dec 25 om 12:46
#19220
6324 XP | 433 comments
Yeah!
16 dec 25 om 13:38
#19225
5833 XP | 1136 comments
Dan zal ik maar even commentaar geven. We hebben het er in de Discord al over gehad. Heb de demo een aardig stukje gespeelt. Vooral de trage gesprekken en het moeilijk op gang komen van het verhaal hebben het bij mij genekt. Battle systeem was inderdaad best okee. Maar wat ik ook best storend vind is dat het een remake is en het er toch uitziet als een spel van ruim 16 jaar terug (google maar eens naar Arc Rise Fantasia en Eternal Sonata). Ik vind dat best goedkoop ookal ligt hij voor de volle mep in de winkel.