In 2018 kocht ik mijn Nintendo Switch samen met The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ik herinner me dit nog goed, want ik kocht het apparaat kort nadat Xenoblade Chronicles 2 was uitgekomen. Nadat ik toch ietwat teleurgesteld was in Xenoblade Chronicles op de Wii gaf ik de franchise toch nog een kans. Niet wetende dat het één van mijn favoriete franchises ooit zou worden.
Mijn ervaring met Xenoblade Chronicles begon op de Nintendo Wii. Helaas waren de graphics toen voor mij net iets te slecht om echt te genieten van de game. Begrijp me niet verkeerd: wat Monolith voor elkaar kreeg was ontzettend ambitieus. Voor de Nintendo Wii was het ook een prachtige titel, maar met steeds meer HD-games bij de concurrentie begonnen de blur en de matige gezichten van de personages mij best te storen. Ik had de serie daarom ook gedropt rond het punt waar je Heropon Riki tegenkwam. Ook Xenoblade Chronicles X op de Wii U had ik nooit gespeeld. Zoals je ook kon lezen in onze Wii U special was ik toen ook erg druk met studeren dus gamen zat er niet echt in. De Nintendo Switch was voor mij en waarschijnlijk velen het perfecte antwoord in een wat drukker leven.
Nintendo Direct: To Elysium
De Nintendo Direct van 2017 blijft nog steeds een fantastische introductie van de Nintendo Switch en de software die uit zou komen. Hoewel ik toen met mijn studenten-inkomen nog geen Nintendo Switch kon halen was ik toch ontzettend enthousiast over alle games die werden aangekondigd. Daar kwam Monolithsoft; die met Japanse stemmen en epische muziek deel twee van de Xenoblade Chronicles-franchise introduceerde. Ik was helemaal verkocht en keek enorm uit naar de release van de game. Want in tegenstelling tot Xenoblade Chronicles voor de Wii waren de kleurrijke visuals, prachtige omgevingen en de HD-graphics helemaal mijn ding. Nu ik ook meer tijd had wilde ik toch graag weer duiken in een groots avontuur.
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
14 dec 22 om 17:00
#7897
4078 XP | 795 comments
Ik kan ondertussen naar het eindbaasgevecht in xc3. Maar ben weer lekker aan het backtracken voor de vele sidequests. Heerlijk spel, maar kan nog niet met zekerheid zeggen of ik het ook de beste uit de trilogie vind. Vind hem niet echt uitdagend, vooral omdat je met de vele bonus exp al snel overlevelt raakt.
De remaster van deel 1 was een zegen. Het origineel op de Wii speelde ik op een 23 inch tv en dat was eigenlijk toch wel te klein. Bovendien werd je met quests niet echt geholpen en had ik internet regelmatig nodig. Alle verbeteringen in de remaster zorgden ervoor dat ik deze wel uitspeelde incl dlc.
Deel 2 had zo zijn technische gebreken. En er waren wat zwaar irritante personages. Maar verder was het geweldig. Het iets te blote mis ik wel in xc3.
14 dec 22 om 21:26
#7899
3051 XP | 244 comments
Ik blijf ook van mening dat ik de remake van het eerste deel het beste vind. Deeltje 3 heeft echter wel een hoop QoL verbeteringen.