In april was ik nog behoorlijk kritisch over Nintendo. De Mario Kart World Direct voelde toen als een gemiste kans. Sommige mensen vonden dat we te hoge verwachtingen hadden, maar eerlijk? Ik vond het gewoon erg matig. Hoe anders was dat deze week. Afgelopen woensdag vond de Donkey Kong Bananza Direct plaats, en wauw: dit is wat je verwacht van een Nintendo Direct.
Ik geloof dat alle bananen in de winkels zijn uitverkocht, want gisteren werd iedereen een Kong. De Donkey Kong Bananza Direct deed precies wat het moest doen: nieuwe informatie delen en enthousiasmeren.
De Donkey Kong Bananza Direct was kong-tastisch
Natuurlijk hielp het dat mijn verwachtingen na de Mario Kart World Direct wat lager lagen. Maar zelfs dan: deze Direct blies me weg. Donkey Kong Bananza is de tweede grote first-party titel voor de Nintendo Switch 2 (nee, Welcome Tour telt niet), dus er stond behoorlijk wat druk op de schouders van onze favoriete aap. En die druk werd moeiteloos weggeslingerd met een ton aan flair en banaantastische woordspelingen.
De Direct begon sowieso al anders dan ik had verwacht. Een nummer met zang dat me gelijk deed denken aan Super Mario Odyssey. Niet heel gek, want heel snel werd Pauline aangekondigd als de metgezel van Donkey Kong. Hoewel dit geen grote verrassing was, bleef deze Nintendo Direct knallen.
Wat daarna volgde waren een hoop features die in het spel verstopt zitten: van teleportAlen tot outfits en bizarre transformaties in kleurrijke, gevarieerde omgevingen. Het zag er fantastisch uit en vooral leuk. Games zijn er uiteindelijk om plezier te hebben en het is lang geleden dat ik zo hyped ben voor een game buiten mijn standaard franchises of genres. Ik ben niet de grootste collect a’ thon of 3D-platformer fan, maar deze Direct gaf me een glimlach van het begin tot het einde en ik kan niet wachten tot het 17 juli is.
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
19 jun 25 om 14:51
#17462
8033 XP | 1558 comments
Okay het ziet er inmiddels al wel een stuk leuker uit dan na de eerste trailers. Grafisch ziet het er wel echt mooi uit! De kleuren, de effecten zijn tof, en qua snelheid lijkt de game ook wel lekker weg te spelen. Wel merkte ik een paar keer dingen op mbt draw distance. Objecten die plots verschenen uit het niets zoals complete rotsblokken en plantjes op ong. 5 meter afstand. Dat is bij Pokemon games normaal maar toch niet bij een game als deze? Dat ze dit zelf niet gezien hebben in zo'n officiële trailer...
De transformaties zijn een leuk idee (niet echt origineel maar vooruit). Het voelt alleen zo random aan. Pauline zingt en dan verandert DK? Pauline heeft magische stembanden dus! Een buffed-up zebra die over water kan rennen, op 2 hoeven!? Een struisvogel met handen die kan vliegen en magisch eieren achter zich heeft zweven? Hmja ik blijf het aparte keuzes vinden, lol. Visueel slaat het gewoon allemaal nergens op.
Die tiener-Pauline... en vooral dat rare moment dat ze uit een kleine steen komt, zo van "we hadden iets nodig". Zelfs binnen de lijnen van een cartoon stijl game.. Lore-technisch klopt tiener-Pauline ook niet. Het is nu meer een raar plotmiddel om haar ineens in beeld te brengen. Ook als je ziet hoe DK rolt, springt, door muren heen ragt en dat zij ondertussen meelift zonder ook maar een enkel schrammetje op te lopen, daar is gewoon niet bij nagedacht en dus oogt het visueel vrij raar. Ik had bijvoorbeeld een nieuwe Kong veel leuker gevonden denk ik.
Maar goed, ik heb het na gisteren allemaal even laten bezinken en kan er toch ook wel de lol van inzien en denk dat ik de game alsnog wel ga kopen. Ook heel tof dat Diddy en Dixie er in voorkwamen. Al zagen ze er meer uit als een onderdeel van een missie en dus niet speelbaar. We gaan het meemaken. Sowieso ben ik wel toe aan een toffe nieuwe single player, en als het gemaakt is door het Mario Odyssey team, dan kan dit alleen maar goedkomen denk ik. ^^
19 jun 25 om 14:51
#17463
4697 XP | 538 comments
Oh, het was inderdaad tof! Toen ik aan het kijken was zat ik me steeds af te vragen: is dit de goede richting? Is dit nou hoe het verder gaat voor Donkey Kong? Het hoefde niet: deze game wordt geweldig!
Krijg je weer die reacties op internet. Iets nieuws mag blijkbaar niet mooi of tof meer zijn. Gelukkig heel veel positieve reacties gelezen. Ook een paar zure, zoals: "Nintendo verwoest de DK-Lore". Kom op, welke? Zo diepgaand waren de verhalen niet en je weet nu nog niet hoe alles zit, qua verhaal en opbouw. Ik zie graag elementen van eerder terug, maar je kunt ook niet stilstaan in 1994. In dat opzicht zie ik deze Donkey Kong-game graag als iets totaal nieuws. We zien vanzelf wel hoe jonge Pauline in het verhaal past, wat het spel verder te bieden heeft en of er meer knipogen naar eerder zijn. Vast wel!
Maar ik ben blij dat de reacties voornamelijk eens positief zijn, terwijl het spel iets nieuws doet! Mede daardoor ben ik zelf nu ook helemaal enthousiast voor deze game! Dat was ik al, maar door de Direct-uitzending extra! Laat maar komen, die terugkeer van Donkey Kong! Ik heb nog geen Switch 2, maar ik ga Donkey Kong Bananza er meteen bij halen, als ik het systeem uiteindelijk echt ga kopen!
19 jun 25 om 15:26
#17470
8033 XP | 1558 comments
Ze lijken met Bananza wel echt van het oude DK af te willen, maar met behoud van bepaalde characters wel. Diddy en Dixie blijven wat mij betreft wel een onderdeel van de DK games. Die N64 Kongs niet zo zeer. Maar wie weet komen die er straks ook nog in voor =D
20 jun 25 om 10:36
#17483
5025 XP | 760 comments
Ik vond juist dat ze best blijven vasthouden aan DK's legacy. Je ziet een hoop referenties terug van de Arcade, Country en zelfs wat 64. Met een mix van uitdagingsruïnes en muziek die je daar in meeneemt. Ik ben heel benieuwd hoe ze DK verder gaan ontwikkelen, maar dit heeft me bijzonder enthousiast gemaakt. Zoals je kan lezen
19 jun 25 om 15:14
#17467
7130 XP | 1323 comments
Deze Direct blies de Mario Kart World Direct volledig uit het water. Dit is hoe die Direct had moeten zijn.
Het heeft me in ieder geval overtuigd dat ik de game wel wil hebben, omdat het allemaal gewoon hartstikke tof uit ziet. Ik heb alleen zelf totaal niks met DK als personage, en had eigenlijk gewoon liever Mario gezien. Maar ik ga hem nu wel zeker halen.
19 jun 25 om 15:30
#17471
3467 XP | 549 comments
BANANZA
19 jun 25 om 16:32
#17473
133 XP | 25 comments
Ikzelf heb DK BANANZA ook in bestelling staan.en de DK direct was gaaf om te zien, en ik kijk zeker uit naar 17 juli! De hoeveelheid mogelijkheden en te ontdekken levels en of geheimen alleen al !!! Bananen stress 😉here we come 🤪
19 jun 25 om 17:03
#17475
5025 XP | 760 comments
Ik had ook niks anders verwacht met je profielfoto
19 jun 25 om 18:46
#17477
8033 XP | 1558 comments
Heeft wel een update nodig tho =')
20 jun 25 om 03:52
#17482
177 XP | 30 comments
Ik vond het een spoiler Direct. Eigenlijk beter als je 't nog niet gezien had.
20 jun 25 om 10:37
#17484
5025 XP | 760 comments
Zelfs als je het niet had gezien zou er een hoop info rondgaan op gaming websites omdat deze info officieel bekend is gemaakt. Dus je zou wrs toch wel een spoiler hier en daar gekregen hebben.
20 jun 25 om 15:35
#17496
383 XP | 74 comments
Ontzettend veel zin in. Ziet er bantastisch uit.
20 jun 25 om 23:58
#17507
6104 XP | 806 comments
Mja, DK Bananza ziet er tof uit hoor, begrijp me niet verkeerd. Maar ik zie deze voorlopig nog niet snel hier in huis komen. Ik heb bij Mario Odyssey ook jarenlang gewacht voordat daar eens een (zeldzame) aanbieding voor was. Ik vond €60 gevoelsmatig al te veel voor dit soort 3D-platformers, laat staan €70. Dat is overigens een gevalletje van persoonlijke smaak, waar zelfs de maestro's van EPD8 niets aan kunnen veranderen.
Dit gaat overigens wel met gemak een foundational game zijn voor een nieuwe generatie Nintendo-fans, zoals Mario Galaxy dat ooit voor mij was.
Oh, en Pauline wordt met elke game waar ze in voorkomt een leuker personage!