Two Point Museum - Lichte teleurstelling, wel vermakelijk

  • Review

  • 4 nov 25 om 09:00

  • Daan

  • 2

De Two Point-simulatiespellen zijn werkelijke boegbeelden van het genre. Het zijn uitstekende spellen met ieder een eigen thema, aankleding en uitdaging die je de baas moet blijven. Eerder dit jaar speelde ik de nieuwste telg op de PlayStation 5: Two Point Museum. Het was wederom optimaal genieten met vijf verschillende locaties om op te bouwen en een sandbox waar je zelf de touwtjes in handen hebt. Het spel heeft nu zijn weg gevonden naar de Nintendo Switch 2. Welke unieke functies zullen er op het apparaat worden gebruikt? Wat dacht je van geen één? Hm.

Two Point Museum is een heerlijk spel. Het maakt niet uit of je de eerdere simulatiespellen hebt gespeeld, want de Campaign modus neemt in alle rust de stappen door. Je begint met de besturing, waarna elk gameplay-element op een rustige manier wordt uitgemeten. Het draait allemaal om schermen en knoppen, dus de menu’s kennen is noodzaak. Daarnaast is het slepen van objecten om zodanig een mooi museum op touw te zetten. Zodra je denkt dat je er bent, weet Two Point Museum je opnieuw te verrassen. Het houdt de Campaign divers en ontzettend aangenaam.

De campaign-modus ziet je diverse musea onderhouden. Om deze gebouwen van voorwerpen te voorzien, stuur jij je werknemers op expedities. De expedities vormen het hart van Two Point Museum, mede omdat het de enige manier is waarop je progressie maakt. Je werknemers verdienen ervaring, het museum stijgt in aanzien en meer mensen kopen een kaartje. Je stuurt ze erop uit in de hoop dat ze iets vinden. Soms zul je beslissingen voor ze moeten nemen en soms zie je ze dan ook nooit weer terug. Hoewel je hier bijna niets van ziet, zijn de keuzes die je moet maken elke keer opwindend. Een gouden tip is om je brein uit te zetten en de domste keuzes te maken. Uiteindelijk komt het allemaal goed.

Two Point Museum komt dan ook ontzettend vermakelijk uit de hoek. Er waren verschillende momenten waar ik achterover leunde en niet kon stoppen met lachen. Op een gegeven moment ontgrendel je een museum in de ruimte, wat alleen al ontzettend komisch is. Net als de musea op aarde spring je in een helikopter om op ontdekkingsreis te gaan. Hoe werkt dat in een wereld zonder zwaartekracht? Niet over nadenken.

Schijn bedriegt
Nu moet je niet denken dat je alles kunt uitstallen zodra de expeditie klaar is. Nee, het museum moet op een correcte manier ingericht worden. Je hebt speciale kamers nodig voor planten, vissen en geesten. De bezoekers en medewerkers komen ook met speciale wensen om de ervaring nog meer de moeite waard te maken. Sommige bezoekers willen aangevallen worden door de planten, terwijl medewerkers door een centrifuge opgeladen willen worden. Je bouwt ruimtes om elk persoon met een positief gevoel achter te laten. Vraag mij niet waarom. Ik doe gewoon mijn werk.

Daarnaast is Two Point Museum ontzettend diep. Zo vind ik het aanpassen van de musea geweldig. Ik heb daar gretig gebruik van gemaakt in de Sandbox-modus, waar je het gebouw van je dromen kunt neerzetten. Van vloeren tot muren, alles moest wijken voor mijn visie. Ik heb ook eerder gezegd dat de mechanieken blijven komen. Een goed voorbeeld is dat vandalen jouw museum komen aanvallen, puur om de competitie een handje te helpen. Op een ander moment veranderen de planten de bezoekers van uiterlijk. Ohjee, er lijkt niets te gek in Two Point Museum.

Teleurstelling op Switch 2
Ik ben gelukkig met Two Point Museum, maar niet per se met de Nintendo Switch 2-variant. Zo is er geen functionaliteit aanwezig voor de muisbesturing of het touchscreen. Sorry dat ik het zeg, maar eigenlijk vind ik dat je daar niet zomaar mee weg komt. Uiteindelijk hebben we lang moeten wachten op een Nintendo-versie van Two Point Museum. Het feit dat we het alleen met de normale knoppen kunnen spelen, zit mij niet lekker.

Hoewel Two Point Museum een kleurrijk geheel betreft, loopt het niet optimaal op de Nintendo Switch 2. Voor het merendeel loopt het spel op 30 frames per seconde, maar het duikt daaronder als er te veel op het scherm gebeurt. Het is nog steeds speelbaar, maar buiten de handheldmodus om, is er geen sterk argument om het resoluut op de Nintendo Switch 2 te moeten spelen. Dat zit mij best wel dwars.

Conclusie
Two Point Museum is een heerlijk spel, maar de Nintendo Switch 2-versie voelt als een koude douche. Ik had het graag met de muisbesturing willen spelen, maar daar heeft Two Point Studios niet voor gekozen. Daarnaast loopt het niet optimaal. Het is zeker wel speelbaar, maar het is niet de hoge aanbeveling geven waar ik op hoopte. Als je geen andere optie hebt, dan is Two Point Museum nog absoluut het spelen waard. Het is een leuk spel met grappige scenario’s, uitgebreide gameplay-mechanieken en een kleurrijk stijltje.

7.5

N1-score

  • + Strakke gameplay-mechanieken
  • + Gebeurt altijd wel wat
  • + Leuke stijl
  • + Legt rustig en zorgvuldig uit
  • - Geen Switch 2 specifieke functionaliteit
  • - Loopt niet optimaal

Like dit bericht:

Recente artikelen

De Game of the Year-nominatie van Robin: Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition

1

Special De Game of the Year-nominatie van Robin: Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition

14-12-2025

1

Robin

Hoofdafbeelding bij Wat zijn jouw dromen voor de Nintendo Switch-opvolger?

0

Nieuws De Switch is bijna de meest verkochte Nintendo-console ooit

04-11-2025

2

Shirley

Nederlandse eShop charts week 44: Hyrule Warriors op nummer 2

0

Nieuws Nederlandse eShop charts week 44: Hyrule Warriors op nummer 2

03-11-2025

2

Robin

Discussieer met ons mee! 2

lifegiving

4 nov 25 om 17:35

#18785‍

2357 XP | 382 comments

Misschien dat ze ooit een Switch 2 versie maken en dat die wel beter loopt!Was weer heerlijk om een review van je te lezen~

Wonderboy

6 nov 25 om 13:47

#18813‍

402 XP | 78 comments

Pijnlijk wel dat een port als deze nu al niet vloeiend loopt. Dat belooft nog wat voor de komende jaren...