eFootball Kick-Off - Focus op voetbal

  • Review

  • 10 jun 26 om 09:00

  • Daan

  • 5

De illusie dat EA Sports FC het enige voetbalspel op de markt is, moet doorbroken worden. De afgelopen jaren heeft Konami hard gewerkt aan hun free-to-play spel eFootball. Er zijn minder licenties, maar de focus ligt op de gameplay. In het begin stelde eFootball niks voor, maar ze hebben het product beetje bij beetje weten te verbeteren. Nu is er, vanuit het niets, een offline-versie van eFootball specifiek voor de Nintendo Switch 2. De focus ligt niet op online, maar op het spelen waar en wanneer je maar wilt. Een nobel streven van Konami, maar hoe pakt dit daadwerkelijk uit?

Laat ik hiermee beginnen: eFootball Kick-Off speelt goed. De bewegingen, het schakelen tussen spelers en de tactieken doen hun ding gewoon sterk. Het is geen verrassing, maar de bevestiging van waar Konami zich op focust. Voor de makers draait het voetbalspel om precisie en dat vertaalt zich ontzettend goed naar de Nintendo Switch 2. Waar ik dit het meeste voelde, was het passeren van de bal. De langeafstandsschoten doet eFootball Kick-Off uitermate knap. Er zit kracht achter de schoten, iets wat ik mis in de EA Sports FC-spellen. Het is soms chaotisch, maar dat is precies hoe voetbal hoort te zijn.

Wat nog mooier is, is dat eFootball Kick-Off draait op 60 frames per seconde. Grafisch is het niet super, maar de vloeiende actie maakt het resultaat absoluut de moeite waard. Sportspellen draaien om de milliseconde en door de precieze gameplay zit dit hier wel goed. Je zult namelijk posities moeten nemen en kunnen schakelen waar nodig. Op deze onderdelen is het spel beduidend beter dan EA Sports FC op hetzelfde platform. Netjes gedaan hoor, Konami!

Voetbal, daar draait het om
De free-to-play-versie van eFootball focuste op de online modi, maar dat doet eFootball Kick-Off toch een heel stuk anders. Het merendeel is zonder internetverbinding te spelen, wat het geknipt maakt voor de Nintendo Switch 2. De belangrijkste toevoeging is World Tour, een modus exclusief in Kick-Off. Je bouwt een team op door mee te doen aan competities verspreid over de wereld. In deze competities speel je iedere keer vijf wedstrijden om het meeste aantal punten te vergaren. Door een team te verslaan kun je voor nop een speler aan je selectie toevoegen. Je verdient ook in-game munten waarmee je de bekendste spelers kunt aanschaffen in de Hall of Players. Alles is en blijft in-game. Ja, het is een draft-achtige modus zonder microtransacties. Revolutionair is het niet, maar plezierig is het des te meer.

De andere grote modus is de International Cup. Het is stiekem het wereldkampioenschap voetbal zonder de licentie, maar dat mag de pret niet drukken. Je kiest een nationaal team uit, strijdt in poulefase voor de meeste punten en probeert de eindstrijd te bereiken. Misschien niet geheel verrassend, maar de standaardpoules zijn van een bepaald toernooi dat deze week begint. De presentatie is een beetje anders dan de andere modi van eFootball, maar dat maakt het zeker niet minder. Er zijn langere introducties van teams met de gebruikelijke volksliederen. Echt dat wereldkampioenschap sfeertje!

Naast deze twee modi kun je uiteraard gewoon potjes spelen. Zo kun je kiezen voor 11-tegen-11 of 6-tegen-6 met uiteenlopende instellingen om het naar smaak in te stellen. Hoewel sommige licenties er niet in zitten, zullen Nederlanders meer dan blij zijn dat de gehele Vriendenloterij Eredivisie aanwezig is. Je mist het vooral bij de Engelse teams, maar geheel onverwacht is het niet. EA Sports FC heeft gevochten voor het alleenrecht, al zijn de spelers er allemaal dan weer wel.

Het spelen van potjes is natuurlijk het bonzende hart van elk sportspel, maar eFootball Kick-Off gaat een stapje verder. De World Tour en International Cup modi kunnen in co-op met vrienden worden gespeeld. Op één of meerdere Switch 2 consoles via Local Play. Je kunt ook lokaal potjes spelen met vier spelers via GameShare, waardoor je maar één exemplaar van het spel nodig hebt. Ik vind, in dat opzicht, online GameShare wel een gemis. Online zonder GameShare is dan wel weer mogelijk. Zo kun je potjes spelen voor de lol, ranked of in lobbies met vrienden. Het is wat minimaal, vooral ten opzichte van de free-to-play-variant, maar het kan er mee door.

Laatste loodjes
Naast al het wedstrijdspektakel zijn er ook nog twee minigames in eFootball Kick-Off: Wall Ball en Obstacle Course. In Wall Ball strijden twee teams met drie spelers ieders aan hun eigen kant. Via de muren en met slinkse schoten proberen ze de bal in het doel van het andere team te krijgen. De situaties worden al snel ontzettend komisch, maar het is best vermakelijk met een vriend. Obstacle Course is stiekem leuker. Hier combineer je dribbelen, schieten en schijnbewegingen om de bal over de finishlijn te krijgen. Het is bedoeld als een tussendoortje voor de eenzame speler, maar grappig vond ik het zeker.

Een minpunt is het commentaar tijdens het spel. Peter Drury doet zijn werk prima, maar zijn co-commentator Jim Beglin werd na een paar wedstrijden flink irritant. Het is duidelijk dat Beglin alles van een papiertje afleest. Zodra je het merkt, kun je er eigenlijk moeilijk nog omheen. Je kunt het commentaar altijd nog uitzetten, maar het voelt wel jammer om dat deel van de ervaring te moeten weglaten.

Conclusie
Ben je als voetbalfan op zoek naar een alternatief voor EA Sports FC, dan is eFootball Kick-Off zo verkeerd nog niet. Het heeft meer doeltreffende gameplay, een zeer aangename World Tour mode en duidelijke opties voor het spelen van potjes. Daarnaast draait het op een nette 60 frames per seconde waardoor elke actie ook vloeiend is. Nee, het heeft niet de licenties of de uitgebreide multiplayer mogelijkheden, maar het is voetbal zonder het gedoe. Draait het voor jou puur om voetbal spelen en ben je tevreden met minder licenties en game modes voor €19,99? Dan heeft Konami het antwoord.

7.8

N1-score

  • + World Tour mode is fantastisch
  • + Prima, vlotte voetbalervaring
  • + 60fps zorgt voor solide gameplay
  • + Sterke lokale multiplayer
  • - Slechte co-commentator
  • - Minder licenties en modes dan de concurrent
  • - Geen Online GameShare is een gemis
  • Deze game is gereviewd op Nintendo Switch 2

Like dit bericht:

Recente artikelen

StarFox Fox Mc Cloud briefing Switch 2 2026

0

Column Red Star Fox!

20-07-2026

1

Redactie

Pokopia krijgt 1.1.0-update

0

Nieuws Pokopia krijgt 1.1.0-update

10-06-2026

1

Kitty

Ontwikkelaar Star Fox bekend gemaakt

3

Nieuws Ontwikkelaar Star Fox bekend gemaakt

10-06-2026

3

Rik

Discussieer met ons mee! 5

ageQned

10 jun 2026

#21379‍

2586 XP | 478 comments

Erg lekker spelende game geworden. Inmiddels al 10 uren gespeeld.

Daan

10 jun 2026

#21380‍

166 XP | 11 comments

Ja! Hij speelt ontzettend vlot. Mooie opsteker zo vlak voor het WK!

NJOY

10 jun 2026

#21392‍

46 XP | 7 comments

Speelt zoveel lekkerder dan die Fifa games. Ik kan niet stoppen met spelen als ik er aan begin.

daftmark18

10 jun 2026

#21396‍

182 XP | 31 comments

Speelt echt heerlijk weg.

Jammer dat je 6 tegen 6 niet online kan spelen. Alleen de commentators bij pes zijn altijd al slecht geweest bij pes want dit commentaar is net zo slecht als bij de andere versies.

Rogeroz

15 jun 2026

#21459‍

781 XP | 152 comments

Ik vond het weinig aan. Graphics zijn echt heel matig. De algehele beleving is ook matig. Het spel speelt wel goed.