PAC-MAN World 2 RE-PAC - Boeiende remake

  • Hands-on

  • 1 sep 25 om 09:00

  • Daan

  • 0

De originele PAC-MAN World heeft me nooit echt weten interesseren. Zowel het origineel als de remake was in mijn ogen gewoon okay platformers. Hierdoor heb ik eigenlijk PAC-MAN World 2 maar mondjesmaat gespeeld. Onder het motto ‘’beter laat dan nooit’’ werd ik uitgenodigd om een korte demo te spelen van de remake die op 26 september verschijnt. Wist het me te bekoren? Verrassend genoeg is het antwoord daarop ‘ja’!

Mijn demo bestond uit twee levels die je in een vroeg stadium speelt. In het eerste level leer je de mechanieken van PAC-MAN World 2 RE-PAC. De aanvallen zijn ontzettend vergelijkbaar met de remake van de eerste PAC-MAN World. Dat vind ik eigenlijk best wel positief. De moderne besturing in dat spel werkte uitermate fijn, waardoor het besturen van de gele cirkel veel natuurlijker aanvoelde. Het helpt natuurlijk dat het ze nu ook in een veel beter spel verwerkt zitten. Je kunt zweefsprongen uitvoeren (denk Yoshi), veranderen in een super grote Pac-Man en bouncen met het achterwerk. Stuk voor stuk werkt het hartstikke prima.

Zoals ik al zei zijn de levels vele malen beter uitgewerkt. Er is weinig downtime waardoor ze als het ware voorbij vliegen. Om elke hoek gebeurt wel weer wat anders. Je valt vijanden aan, eet een rij aan power pellets om naar een nieuwe locatie te vliegen of doet je wat platform-uitdagingen. Daarnaast bouwen de bazen op de vaardigheden die je jezelf aanleert. In het level Clyde’s Killer Frog ging ik de strijd aan tegen een robotkikker. Je moest veel ontwijken en afwachten, maar uiteindelijk liet deze zijn tong zien. Door op het juiste moment de Butt Bounce in te zetten, bracht je de schade aan en belandde je uiteindelijk in de tweede fase. Het is dan de bedoeling om een directe schop aan de kikker toe te brengen. Uitermate solide.

Het spel straalt als nooit tevoren. Het verschil tussen de PS2 en moderne platformen is toch echt voelbaar. Het ziet er stralender en kleurrijker uit dan voorheen. Daarnaast vind ik de art style consistent in de World 2 Remake, iets wat ze hebben nagelaten voor de originele RE-PAC. Ja, het stemt me allemaal positief!

Voorlopige conclusie
PAC-MAN World 2 RE-PAC liet mij met een goed gevoel achter. Alles voelt beter dan met de remake van de originele World. De sfeer, gameplay en levels lijken stuk voor stuk beter in elkaar te steken. Uiteraard moeten we nog even geduld hebben, want World 2 RE-PAC verschijnt op 26 september zowel op de originele Nintendo Switch als op de Nintendo Switch 2.

Like dit bericht:

Recente artikelen

Final Fantasy VII remake director over de terugkeer naar Nintendo

0

Nieuws Final Fantasy VII remake director over de terugkeer naar Nintendo

14-09-2026

0

Evelyne

Prijs Hollow Knight: Silksong bekend

2

Nieuws Prijs Hollow Knight: Silksong bekend

01-09-2025

0

Robin

Call of the Sea komt 9 september naar de Nintendo Switch

0

Nieuws Call of the Sea komt 9 september naar de Nintendo Switch

31-08-2025

0

Karina

Reageer als eerste!

Secret Link