Het is moeilijk om te bevatten, maar het is inmiddels acht jaar geleden dat Mega Man 11 verscheen op de originele Nintendo Switch. Het bleek een strakke 2D platformer met geweldige bazen, platform-actie en muziek. De levels waren wat aan de lange kant, maar dat betekent nou niet dat ze slecht waren. Dual Override lijkt de kritiek van 11 ten harte te nemen. De demo op gamescom toonde een gerichter spel dat het beste uit de Blue Bomber weet te persen.
Mega Man: Dual Override is een 2D actie-platformer zoals het hoort. Spelers besturen de Blue Bomber door 2D omgevingen waarbij rennen, springen en schieten de belangrijkste acties vormen. Mega Man staat altijd bekend om precisie en dat is in Dual Override zeker niet veranderd. Je zult je goed moeten positioneren, schoten moeten opladen, schieten en op een solide tempo het level moeten doorgronden. Vooral in de arena’s, waar je tegen meerdere vijanden tegelijk vecht, moet je acties vluchtig uitvoeren. Dual Override voelt snel. Heel snel.
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
5 sep 2026
#22151
6159 XP | 694 comments
Acht jaar is wel echt lang. Mega Man 11 was een goed deel, maar haalde niet het onderste uit de kan. Zo vond ik dat er erg weinig levels waren na de acht Robot Masters. Ondanks de lange eerste acht levels, leek het daarna wel erg snel afgelopen. Ik hoop dat ze nu meer levels doen dan normaal. Ik dacht te zien dat ieder level nu uit meerdere levels bestaat? Of was dat slechts iets voor de demo? Grafisch ziet het er tenminste een heel stuk beter uit.
Het kan geen kwaad als Mega Man wat verder los komt van de vaste opzet, die nog steeds hetzelfde is als in Mega Man 2. Ik hoop dat dit deel dat gaat doen, met meer vernieuwing en een grootsere opzet. Het lijkt alsof Capcom deze keer meer betrokken is. Ik ben alvast enorm enthousiast, al was dat misschien al duidelijk. Op het moment is dit één van de games waar ik het meeste naar uitkijk. Kan niet wachten!
bewerkt