Nintendo maakt vandaag bekend dat ze SRD Co. Ltd overnemen. SRD is een Japanse studio die Nintendo al sinds de jaren ’80 meehelpt in de ontwikkeling van franchises als Donkey Kong, Super Mario Bros. en Zelda.
Er is niet bekend gemaakt voor welk bedrag Nintendo de studio heeft gekocht. SRD is een bedrijf met 140 medewerkers, en wordt geleid door Toshihiko Nakago. Het personeel hoeft niet te verhuizen: de ontwikkelaar bevond zich voor de acquisitie al in het hoofdkantoor van Nintendo.
Naar verwachting is de ontwikkelaar op 1 april 2022 volledig in handen van The Big N.
Nintendo zegt in een persbericht dat de overname bedoeld is om het management van SRD te versterken en om een grotere beschikbaarheid aan ontwikkelaars te garanderen. De acquisitie heeft naar verwachting maar “een klein effect” op de financiële resultaten.
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
24 feb 2022
#3830
7068 XP | 1343 comments
Eerlijk, teleurstellend dit. Ik zie Capcom niet gebeuren, al zou ik het wel graag willen. Maar had op z'n minst iets groters gekocht, zoals Level-5 ofzo. Ik mis enkele spellen van hun echt hier in het westen.
24 feb 2022
#3833
9140 XP | 1701 comments
Nintendo had eerder al aangegeven geen interesse te hebben in deze overname oorlog die Microsoft en Sony aan het voeren zijn dus dit is alsnog meer dan de meeste mensen in principe hadden verwacht waarschijnlijk.
Al weet je het met Nintendo maar nooit natuurlijk, die zeggen wel vaker dingen die later niet waar blijken te zijn.
24 feb 2022
#3834
7068 XP | 1343 comments
Bij je laatste stukje heb ik zoiets: Nee precies, want een paar maanden voordat de Switch Lite uitkwam, hadden ze nog gezegd dat ze geen nieuwe hardware zouden uitbrengen, maar toch deden ze het
25 feb 2022
#3840
9653 XP | 1868 comments
Ze doen misschien niet mee aan die 'oorlog' maar andere bedrijfjes opkopen hoort gewoon bij het dagelijks leven. Het is gewoon dat ze zich niet laten intimideren door Microsoft en Sony.
24 feb 2022
#3835
7905 XP | 1243 comments
Dit is gewoon een prima aankoop. Gezien het voornamelijk om een support studio gaat die al langer met Nintendo samenwerkt. Eigenlijk veranderd er dus helemaal niks. Haha.
26 feb 2022
#3853
3826 XP | 730 comments
Wishful thinking…
24 feb 2022
#3831
3009 XP | 276 comments
Altijd goed nieuws en hebben inderdaad een prima portfolio.
25 feb 2022
#3841
9653 XP | 1868 comments
Het is dus vooral een support bedrijfje en niet een die zelf games ontwikkelt? Prima toch? Als ze hierdoor ook uiteindelijk sneller games kunnen ontwikkelen, is dat alleen maar goed!