In een recent interview met Polygon vertelt Shigeru Miyamoto over wat van zijn gedachten over wat er nog meer in eventuele toekomstige films kan gebeuren.
De eerste recente Super Mario-film was een flink succes. De tweede film, die draait om Super Mario Galaxy, kun je vanaf deze week in de bioscoop gaan checken. Polygon sprak met Miyamoto, geestelijk vader van flink wat Nintendo franchises zoals Legend of Zelda, Donkey Kong en natuurlijk Super Mario. Hij zegt dat ze altijd bezig zijn met een lopend project, niet zozeer met het bouwen van een Marvel Cinematic Universe-achtige constructie. Ze werken op een andere manier. Ze zijn met een film of met het verhaal ervan bezig, en bedenken hier en daar of het niet leuk zou zijn om een bepaald personage langs te laten komen. Dit hangt dus meer van toevalligheid aan elkaar dan dat er een heel schema bedacht is.
Een scenario waarbij alle hoofdpersonages tegelijk voorkomen ziet hij daarom niet echt zitten. Marvel deed dit wel met films als Avengers, maar de Avengers van het Super Mario-universum (Super Smash Bros. dus), zul je volgens hem niet snel bij elkaar in een film gaan zien. Nu zitten er in beide films natuurlijk wel flink wat cameos van bekende en minder bekende personages, maar dat is natuurlijk niet helemaal hetzelfde als iedereen flink wat screen time geven.
Nintendo timmert wel flink aan de weg als het gaat om films. Er zijn dus recent al twee Super Mario-films en in de toekomst verschijnt ook nog de geplande Legend of Zelda-film. Als alles succesvol blijft is het zeker niet ondenkbaar dat er nog meer films met Super Mario en zijn vrienden uitkomen, maar er zijn ook altijd nog andere franchises te bedenken waar de fans graag een film van zouden zien.
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
4 dagen geleden
#20566
5672 XP | 646 comments
Eerlijk gezegd, ik ook niet. Tenminste, nóg niet. Laat ze eerst maar een poosje losstaande films maken totdat er genoeg personages geïntroduceerd zijn. Dan heeft het minder fanatieke publiek ook niet bij ieder nieuw figuur in beeld van: "Wie is dat nu weer?!" Daar kun je zo nog geen film mee bouwen. Eén van de redenen waarom films met The Avengers wél werkten, terwijl het bij Justice League nogal misliep, in speelfilmvorm. Zelfs Batman had uiteindelijk geen eigen film binnen dat gezamenlijke universum.
Voor mij hoeven cross-overs zelfs niet zo. De meeste personages zijn sterk genoeg om op zichzelf te staan, zonder hulp of verrassingselement van een andere serie. Binnen de meeste Nintendo-reeksen zijn binnen series zelf wel genoeg verrassende elementen te bedenken. Zo vind ik het leuker dat Wart een gastoptreden maakt, dan dat er ergens Pikmin of StarFox in de Super Mario Galaxy Movie zitten.
Maar wel alvast benieuwd naar de Super Mario Galaxy Movie, al zie ik het liever wat losser van de videogames. Dan nog ziet het er erg tof uit! Hoop 'm snel eens te zien!
4 dagen geleden
#20567
6735 XP | 1279 comments
Ik heb het idee dat hij dat wel kan vinden, maar dat ze ook wel weten dat een Smash film veel geld in het laadje kan stoppen, en dat ze die kans niet willen missen.
Der zijn nu zo'n 2 Mario films, en er komt volgend jaar een Zelda film. Als we elk jaar jaar een Nintendo film zouden kunnen krijgen, live action of animatie, dan kunnen we binnen een paar jaar wel een Smash film krijgen.
Franchises voor films die ik graag wil zien zijn uiteraard Smash, maar ook Animal Crossing, Splatoon en Punch-out!!.
4 dagen geleden
#20568
9075 XP | 1758 comments
Mensen roepen te snel dingen waar ze niet over nadenken. Geef ze een vinger en ze willen meteen je hele hand.
Nu dat Fox opeens voorkomt in de film begint men meteen weer te overdrijven en verwachten ze een Smash bros film.
Voor degenen die denken dat het een begin is van wat Marvel doet door uiteindelijk alles samen te brengen onder een soort Avengers, die moeten misschien even logisch nadenken. Sowieso is de Zelda film een live action film en dus geen animatie zoals Mario. Om die reden alleen al zullen die twee films niet 'mergen'.
4 dagen geleden
#20574
6735 XP | 1279 comments
Oh ja, want het is nooit gebeurd dat een live action film/serie naar een tekenfilm werd getovert.😛
2 dagen geleden
#20596
9075 XP | 1758 comments
vast wel maar dat betekent niet dat ze dit met Zelda ook gaan doen. Als het allemaal 1 universum moet zijn dat samenkomt in een allesomvattende film, dan moeten de stijlen wel aansluiten. Avengers is allemaal met echte mensen dus dat past bij elkaar. Mario en Zelda niet.
Maar zoals Miyamoto al aangeeft, het gaat niet snel gebeuren.
4 dagen geleden
#20570
6268 XP | 1220 comments
Dit is een 1 april grap toch?
4 dagen geleden
#20573
6664 XP | 1043 comments
Gezien de bron, nee. Dit was gewoon een interview met Polygon.
4 dagen geleden
#20580
6268 XP | 1220 comments
Doet best pijn
4 dagen geleden
#20572
551 XP | 107 comments
Metroid!