Capcom wil elk jaar een Resident Evil-game uitbrengen

Capcom streeft ernaar om jaarlijks een nieuwe Resident Evil-game uit te brengen en zet daarvoor bewust in op een afwisseling van nieuwe delen en remakes.

In een interview met Game Informer legt producer Masachika Kawata uit dat remakes een belangrijke rol in die strategie spelen. Niet alleen om het praktisch mogelijk te maken om ieder jaar een nieuwe Resident Evil-titel uit te brengen, maar ook voor het leerproces dat ermee gemoeid is. Door klassieke games opnieuw op te bouwen kunnen ontwikkelaars nieuwe technieken uitproberen en ervaring opdoen.

De laatste titel in de serie, Resident Evil Requiem, kreeg veel lof van de community, en ook van onze eigen Dreon!

Die aanpak levert volgens Capcom nog een voordeel op. De opbrengsten van de Resident Evil-serie maken het mogelijk om te investeren in nieuwe projecten, zoals Pragmata, naast de ontwikkeling van toekomstige Resident Evil-games.

Spin-offs lijken voorlopig geen prioriteit te krijgen. Kawata geeft aan dat het team momenteel volledig is gericht op nieuwe games, DLC en remakes. De volgende remake die op de planning staat is Resident Evil Veronica, die in 2027 moet verschijnen.

Wat vind jij van Capcoms strategie om elk jaar een Resident Evil-game uit te brengen? Laat het weten in de reacties of praat mee in onze Discord!

Bron: Game Informer - Issue 380

Like dit bericht:

Over Karlijn

Karlijn, afkomstig uit het zonnige zuiden van Nederland, is helemaal in haar element als het gaat om mystery adventures, verhaalgedreven titels en detective spellen. Backseat-gamen bij Tomb Raider op (iets te) jonge leeftijd en op de achterbank van de auto Pokémon Crystal op de GameBoy Color spelen hebben het fundament voor haar gameliefde gelegd, die alleen maar groter is geworden met de jaren.

Lees meer over Karlijn

Recente artikelen

Witcher 3: Wild Hunt – Remastered – Terug van nooit echt weggeweest

0

Review Witcher 3: Wild Hunt - Remastered - Terug van nooit echt weggeweest

09-10-2026

0

Coen

Nieuwe update DLC Dragon Ball: Sparking! ZERO gedeeld

1

Nieuws Nieuwe update DLC Dragon Ball: Sparking! ZERO gedeeld

28-07-2026

1

Martijn

Truxton Extreme – Niet voor tere kinderzieltjes

0

Review Truxton Extreme - Niet voor tere kinderzieltjes

28-07-2026

1

Jeroen

Discussieer met ons mee! 2

Apenknul

28 jul 2026

#21806‍

7063 XP | 1342 comments

Kijk, ik heb al niks met de serie, maar laat ze aub niet de kant van Ubisoft of Activision opgaan. Die brengen zowat elk jaar een nieuwe Assassin's Creed en CoD uit. Capcom kan beter!

Selan

29 jul 2026

#21814‍

5394 XP | 1020 comments

Ik sta hier achter! Begin maar met Resident Evil 2 remake voor Switch 2, en dan 3, en deel 4

Secret Link