8BitDo komt met zeer compacte Switch-controller

  • Nieuws

  • 17 aug 23 om 14:13

  • Dennis

  • 4

8BitDo heeft een nieuwe controller onthuld. De 8BitDo Micro is bijzonder klein en is compatibel met de Nintendo Switch!

De 8BitDo Micro is een controller die maar 72 x 40,7 x 14,1 mm groot is en slechts 24,8 gram weegt. Ondanks het formaat heeft hij tien knoppen. Er is wel alleen een vierpuntdruktoets aanwezig, analoge sticks ontbreken, waardoor niet elke game ermee gespeeld kan worden.

De 8BitDo Micro komt uit in twee verschillende kleuren (blauw en groen), en kan aan de Switch worden gekoppeld via Bluetooth of een USB-C kabel. Deze laadt ook meteen de controller op. Opgeladen gaat de Micro ongeveer 10 uur mee.

Naast de Nintendo Switch is de Micro ook te gebruiken op Android-telefoons en de Raspberry Pi.

8BitDo maakt vaker accessoires voor de Nintendo Switch. Zo hebben ze verschillende controllers, fight sticks en adapters om oude gamecontrollers draadloos aan te sluiten op de Switch.

Wat denk jij, handig zo’n compacte controller, of krijg je al handkrampen als je ernaar kijkt? Laat het ons weten in de comments!

Like dit bericht:

Over Dennis

De liefde voor Nintendo begon bij Dennis met de grijze Game Boy en Kirby's Dream Land. Vooral de handhelds van Nintendo hebben een speciaal plekje. Maar ook zijn pc staat regelmatig te draaien. En als Dennis niet aan het gamen is, speelt hij basgitaar of staat hij bij een concert. Op 10 maart trekt hij altijd zijn Mario-sokken aan!

Lees meer over Dennis

Recente artikelen

Ontwikkelaar: Pokémon Pokopia moest meest succesvolle Pokémon spin-off worden

0

Nieuws Ontwikkelaar: Pokémon Pokopia moest meest succesvolle Pokémon spin-off worden

12-07-2026

1

Rik

Splatoon 3’s Stormseizoen 2023 barst los op 1 september

3

Nieuws Splatoon 3's Stormseizoen 2023 barst los op 1 september

17-08-2023

2

Erik

Capcom maakt TGS-plannen bekend

0

Nieuws Capcom maakt TGS-plannen bekend

17-08-2023

2

Rik

Discussieer met ons mee! 4

N2up

17 aug 2023

#11118‍

2968 XP | 580 comments

Kramp, de controller!

DenHette

17 aug 2023

#11119‍

466 XP | 58 comments

De 8BitDo Zero 2 werkte ook al met de Switch en is heel gelijkend. Ik heb er destijds één gekocht in de hoop er Smash Bros mee te kunnen spelen, maar ben toen jammer genoeg teleurgesteld omdat de DPAD in dat spel niet te gebruiken is als movement controls. Heb hem eigenlijk maar weinig gebruikt sinds die initiële teleurstelling

Dennis

17 aug 2023

#11120‍

1444 XP | 129 comments

Die lijken inderdaad wel aardig op elkaar! Belangrijkste verschil wat ik zo kan zien is dat de Micro naast L en R ook ZR en ZL heeft, en nog twee extra systeemknoppen.

Hoe lag die Zero 2 in de hand? Want mij lijkt het, net als N2Up hier zegt, wel erg krampachtig om vast te houden.

Fl@ppy

17 aug 2023

#11121‍

6627 XP | 1291 comments

8bitdo is wel kwaliteit voor de mensen die twijfelen. Heb zelf de pro2 en ligt heerlijk in de hand. Maar is een iets ander formaat dan de geen uit dit artikel :p