In No Man’s Sky heb je een werkelijke gigantische melkweg tot je beschikking, vol met planeten om te ontdekken. Elke planeet is uniek (willekeurig gegenereerd), dus je weet nooit waar je terecht komt. Op de planeten vind je flora, fauna en allerlei gevaren.
De opzet van de game is dat je werkelijk alles kan doen wat je wil: wil je enkel stoere ruimtegevechten uitvoeren? Dat kan! Je verzamelde grondstoffen voor zoveel mogelijk rijkdommen verkopen? Toe maar! Ook kun je je ruimteschip zo upgraden, dat je op plekken komt die nooit iemand gezien heeft.
De Switch 2-versie heeft zowel een hogere resolutie als een hogere framerate, met 1080p 40 fps met DLSS, DRS en VRR in handheld en 1440p 30 fps met DLSS en DRS in docked. Er is ook ondersteuning voor texturen in hoge resolutie en een hogere pixeldichtheid, een gereviseerde gebruikersinterface met ondersteuning voor aanraakbediening, gyro en cross-save, en volledige multiplayer – een functie die de Switch 1 miste.