Nintendo zal de Singapore Studio van Bandai Namco overnemen. Bandai Namco Studios Singapore (BNSS) zal onder Nintendo omgedoopt worden tot Nintendo Studios Singapore.
Nintendo is op 1 april 2026 van plan om 80% van de aandelen in BNSS over te nemen. De overige 20% aandelen gaat Nintendo later aankopen. BNSS is gestart in 2013 en heeft sindsdien meegewerkt aan games zoals Ace Combat 7, Tekken 8 en Hirogami. Ze hebben eveneens een bijdrage geleverd aan enkele Nintendo games: Mario Sports: Superstars (3DS-versie), Splatoon 3 en New Pokémon Snap
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
27 nov 25 om 12:56
#18969
6281 XP | 1190 comments
Ben benieuwd wat ze er mee zullen presteren. Het lijkt een kleine studio van Bandai Namco.
Oprecht, het lijkt me leuk als deze studio aan oude IP's werkt. Ik zou dolgraag weer een nieuwe snowboard game zoals 1080 willen zien. Denk, als ik zo naar Splatoon 3 en Pokemon Snap kijk, dat dat wel goed zou komen.
27 nov 25 om 15:03
#18973
6387 XP | 825 comments
Opvallende timing om dit precies 1 week voor de release van Metroid Prime 4 bekend te maken. Was het namelijk niet exact dezelfde studio die aan de geschrapte eerste versie van MP4 werkte?
Aan de andere kant is het ook de hoofdstudio die aan het recente Kirby Air Riders werkte, dus Nintendo zal ondanks het Metroid-fiasco toch tevreden met ze zijn. Deze overname past ook in de lijn waarin Nintendo vooral mensen die ze vertrouwen aan zich wil binden en niet geïnteresseerd is in IP's/studionamen waar het talent achter wegstroomt na aankoop.
In ieder geval fijn voor de ontwikkelaars in Singapore dat ze nu veilig bij Nintendo zitten, Bandai Namco heeft dit jaar al meerdere ontslagrondes gehouden en wil kennelijk uitdunnen. Dan is dit een win-win voor iedereen: Nintendo krijgt extra capaciteit, Bandai Namco kan besparen en het personeel behoudt hun baan